facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-01-24
 

David Lama w The North Face Athlete Team!

David Lama, to bez wątpienia jeden z najbardziej wszechstronnych współczesnych wspinaczy, który poszczycić się może imponującą listą osiągnięć. Początek jego kariery związany jest z rywalizacją sportową na sztucznej ścianie. Jest najmłodszą osobą w historii, która zwyciężyła w pucharze świata zarówno w prowadzeniu, jak i w bulderingu.


W 2011 roku, 21 letni wówczas Lama, postanowił wykorzystać swoje umiejętności i talent w naturalnym środowisku. Zaliczając po kolei wiele pierwszych przejść w rodzinnych Alpach i na całym świecie, największe uznanie zyskał po pokonaniu w stylu klasycznym drogi Kompressor na Cerro Torre w Patagonii. Od tego czasu pochodzący z Innsbrucka wspinacz nazywany jest tym, który niemożliwe czyni możliwym. 

 

Dziś marka The North Face, globalny lider rynku outdoorowego, ogłosiła dołączenie słynnego alpinisty do teamu wspieranych sportowców, wśród których znaleźć można takich wspinaczy jak Jimmy Chin, Hilaree Nelson, David Göttler, Hansjörg Auer, Alex Honnold, czy Anna Pfaff.

 

 

„Historia The North Face jest ściśle związana z eksploracją. Dla mnie jest to istota alpinizmu i moja główna motywacja do podróżowania i prowadzenia nowych dróg w górach na całym świecie.” - komentuje David Lama, który ma zamiar realizować w najbliższym czasie kolejne wspinaczkowe cele. Biorąc pod uwagę takie wyczyny jak pierwsze przejście Avataary, pierwsze zimowe przejście bardzo kruchą drogą o nazwie Schiefer Riss, czy wytyczenie Spindrift w austriackich Dolomitach, można mieć pewność, że są to ambitne plany.

 

 

„Jesteśmy zaszczyceni, że David zdecydował się dołączyć do zespołu The North Face. Jest zmotywowany do wykorzystania swoich umiejętności wspinaczkowych w Himalajach i Yosemite, czyli dwóch miejscach na świecie, w które miały największy wpływ na markę The North Face” - komentuje Conrad Anker, przewodzący zespołowi sportowców The North Face.

 

 

„W naszej pracy skupiamy się na tworzeniu najbardziej technicznych produktów, które są odpowiedzią na potrzeby naszych sportowców i w pełni spełniają ich oczekiwania. Spostrzeżenia i doświadczenie Davida, odegrają ogromną rolę w rozwoju sprzętu, który umożliwi przekraczanie kolejnych granic w świecie alpinizmu” - dodaje Scott Mellin, dyrektor generalny kategorii Mountain Sports w The North Face.

 

 

Aby być na bieżąco, warto śledzić @TheNorthFace na Instagramie i Facebooku oraz @TheNorthFaceEU na Twitterze.

 

Więcej na temat produktów The North Face na stronie - www.thenorthface.pl

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-07-02
BIZNES
 

Południowy Tyrol: niezwykły region Włoch

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com