facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-03-10
 

David Goettler. Pójść drogą, której nie wybrał nikt inny

W trzyminutowym filmie pt. „Untouched Ground”, będącym częścią kampanii The  North Face Power In Me, niemiecki alpinista opowiada o źródłach swojej motywacji i planie poprowadzenia nowej drogi na Mt. Everest.

Na początku marca 2015 roku ruszyła ogólnoeuropejska kampania Power In Me marki The North Face. Jej osią są trzy filmy opowiadające historie niezwykłych ludzi, których łączy potrzeba eksploracji. 

 

Pierwszy z filmów, zatytułowany "Untouched Ground", skupia się na postaci alpinisty Davida Goettlera. Opowiada on o przełomowym momencie swojej kariery, jakim był wypadek helikoptera ratunkowego w czasie wyprawy na północną ścianę Ama Dablam w 2010 roku. 


Goettler tłumaczy w jaki sposób wydarzenie to wpłynęło na jego podejście do wspinaczki i podejmowanych wyzwań, z których największym będzie wytyczenie w 2015 roku nowej drogi na Mt. Everest. Według zdobywcy 5 ośmiotysięczników, potrzeba odkrywania leży u podstaw himalaizmu, a pokazanie nieznanej strony najwyższego szczytu na Ziemi pozwoli przywrócić mu utracone w ostatnich latach piękno.
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Łukasz Ziółkowski
 
 
Kinga
 
2024-07-11
GÓRY
 

Pogoda krzyżuje plany Anny Tybor na Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-07-10
GÓRY
 

Anna Tybor rozpoczyna atak szczytowy na Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com