facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2007-06-29
 

DAVE MACLEOD NA NAJTRUDNIEJSZEJ DRODZE SZKOCJI

Wygląda na to, że Dave nie traktuje już przejść sportowych tylko pod kątem treningu do wymagających psychicznie ekstremów...

Dwa miesiące temu pisaliśmy, że Dave MacLeod jest już nie tylko czołowym tradycjonalistą świata, ale także powoli zmienia się w świetnego wspinacza sportowego. Wygląda na to, że Dave nie traktuje już przejść sportowych tylko pod kątem treningu do wymagających psychicznie ekstremów, lecz ich pokonywanie stało się odrębną, ale równie ważną ambicją sympatycznego Szkota.Ostatnim „sportowym” (celowo piszemy to w cudzysłowie, wszak trudno takie Rapsody E11 uznać za rekreację) wyczynem Dave’a jest wytyczenie linii, która jest najprawdopodobniej najtrudniejszą drogą Szkocji. Mowa o Metalcore 8c+ na skale The Anvil położonej w Lochgoilhead (na północ od Glasgow). Droga zaczyna się linią 8c o nazwie Body Swerve, wytyczonej przez MacLoada rok temu, po czym biegnie rysą, doprowadzającą do krawędzi dachu (gdzie znajduje się kluczowy strzał).

Dave obił drogę już trzy lata temu, ale dopiero w tym roku był w stanie połączyć wszystkie jej ruchy podczas prowadzenia. Co ciekawe, Szkot nie podaje ilości prób czy dni, które spędził na patentowaniu drogi, lecz liczbę… mil, jakie musiał pokonać podczas podejść pod skałę. Szacuje ją na – bagatelka! – 240! Coś Ci to przypomina miłośniku Céüse? Zgadłeś! Pod Anvil podprowadza nas milutki, godzinny spacerek (podobnie jak w ojczyźnie Biografii).

Góry 5 (156) 2007

(kg)
 
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-22
GÓRY
 

28 marzeń – niepełnosprawni w drodze na zachód

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-06
GÓRY
 

Madera - trekkingowy raj?

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-26
GÓRY
 

Z południa na północ Korsyki – częśc 2

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-24
GÓRY
 

Ewoucja w zimowym sprzęcie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-18
GÓRY
 

Dream Line 2024 – Anna Tybor wyrusza w Himalaje

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com