facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Daniel Woods wytyczył kolejne 8C+

Mówi się że światowy buldering utknął na stopniu 8C. Jednym z zawodników zadających kłam tej tezie jest Daniel Woods. Amerykanin właśnie uporał się z trzecim już w karierze projektem o proponowanych trudnościach 8C+:

Daniel Woods na The black 90 aka Creature From the Black Lagoon (fot. Cameron Maier)

 

 

„W końcu ostatniej nocy zrobiłem The Black 90 zwany również Creature From the Black Lagoon. Były rozpieprzające głowę warunki, wysokość oraz wzloty i upadki formy. Od pierwszego dnia mogłem zrobić wszystkie ruchy a nawet połączyć kilka z nich. Dni upływały na kolejnych połączeniach. W końcu osiągnąłem punkt w którym byłem przekonany że mam to załatwione. Ale kolejne dni upływały, a ja nadal spadałem. Kilka razy doszedłem do końca pomijając pierwsze 3 ruchy, Ale nigdy nie mogłem dodać tych 3 pierwszych, relatywnie łatwych.”

 

Jak widać „prawie” od „zrobione” dzieli spora różnica - polecamy tą myśl wszystkim którzy jeszcze przed finałowym przejściem wypowiadają sakramentalne „eeee łatwe, nie ma tyle”:-) W końcu Daniel uporał się z tym masywnym daszkiem kiedy udało mu się zmienić nastawienie i spojrzeć na projekt z nowej perspektywy. Zapewne z powodu mocnej walki i czasu jaki spędził nad projektem Amerykanin zdecydował się wycenić nowość na V16 czyli 8C+. Bulderek składa się z sytego dojścia o trudnościach V15 do istniejącej końcówki bulderem Leviathan V11 - jak widać trudności robi ciąg.

 

„Oniemieliśmy [podczas rozmowy z Davem Grahamem] kiedy zdaliśmy sobie sprawę że ten sam poziom w bulderingu utrzymuje się od czasów Freda Nicole, Bernda Zangerla i Klema Loskota dekadę temu” - dodaje Woods - „Możemy teraz uznać co jest wyższym poziomem od standardu V15 albo wspinać się nadal po V15 przez kolejne 10 lat.”

 

Swoją droga wspomniany Dave również zaliczył mocne wstawki w nowość i ponoć jest dość blisko sukcesu.

 

źródło: FB

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-06
WSPINACZKA SPORTOWA
 

13 Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-09-02
WSPINACZKA SPORTOWA
 

„Nasze Skały” – prośba o respektowanie zasad w skałkach

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2021-03-30
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Pierwsze 9b+ w Siuranie - Will Bosi prowadzi "King Capella"

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com