facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-11-08
 

Dakar 2009 Solo Ride (9 listopada, Kraków)

Turystyczne Koło Naukowe "Wagabunda" zaprasza wszystkich Państwa na spotkanie z absolwentem Turystyki i Rekreacji AWF w Poznaniu, pilotem wycieczek i zapalonym cyklistą Arturem Lorencem, który cel swojej podróży - Dakar, osiągnął na rowerze.
„Pierwsza podróż rowerowa na przylądek Nordkapp w Norwegii w 2006 roku zakończyła się „nieuleczalną chorobą”. Od tamtej pory w mojej głowie zagnieździł się „chochlik”, który co jakiś czas kieruje moje myśli wysoko w obłoki, marzenia odziera z wszelkich granic i jeszcze próbuje mi wmawiać, że wystarczy chcieć, a one się spełnią… no i ma rację. Później był jeszcze trekking w Nepalu i podróż rowerowa z Polski do Dakaru.”
 


„Mając w perspektywie trzy miesiące pedałowania przez alpejskie przełęcze, Pireneje, spaloną słońcem Hiszpanię, Marokański Atlas, a na koniec setki kilometrów monotonnego, pustynnego krajobrazu wydawał mi się to szmat czasu. Dakar był abstrakcją majaczącą gdzieś na horyzoncie wyobraźni. Gdy na liczniku zaczęły wskakiwać pierwsze kilometry zostałem porwany przez nurt przygody, a czas przestał mieć znaczenie. Mozolne podjazdy w Alpach nie wiedzieć kiedy zostały daleko za mną, Hiszpania okazała się najgorętszym miejscem na trasie podróży, a Marokańska gościnność czasami odejmowała mi mowę. Wreszcie ta długo wyczekiwana Sahara... nie była wcale tak drapieżna, ale często kapryśna.

Slajdowisko odbędzie się  o godz. 19 we wtorek 09.11.2010 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

Zapraszamy wszystkich serdecznie

Wstęp wolny

TKN Wagabunda
 Dakar 2009 Solo Ride
 Dakar 2009 Solo Ride
 Dakar 2009 Solo Ride
 Dakar 2009 Solo Ride
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-19
HYDEPARK
 

MNICH I KARABIN – w kinach od 2 sierpnia

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com