facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Czyżewska pokonuje Moiste Messi 7C+/8A

Miło nam donieść, że kolejna Polka dołączyła do elitarnego klubu "Laski na 8A". Po Agnieszce Ostrzałek i Sylwii Buczek na ósemkowej przystawce zatopowała mieszkąjaca obecnie w Madrycie a wychowana w Warszawie Olga Czyżewska. Aktu tego dokonała na bulderze Moiste Messi o łamanej wycenie 7C+/8A leżącego w mało znanej miejscówce Campisabalos. Z tej okazji udało nam się namówić Olgę na mini wywiad:

Olga Czyżewska (fot.arch. OC)
 Doszły mnie słuchy że dołączyłas do elitarnego klubu 8A:-) Gratulacje!!! Gdzie miała miejsce ta akcja?

Rejon nazywa się Campisabalos. Fantastyczne i piękne miejsce z wysokimi czasami na 4,5 metra baldami w wapieniu! Jedno z niewielu miejsc w Hiszpanii, gdzie da się bulderować latem... Dla mnie raj, bo jest tam wiele palczastych i krawądkowych problemów.

A co to za trudną trasę udało ci się pokonać?

Bulder nazywa sie Moiste Messi i składa się z około 8 ruchów, z których problem stanowi przejście z bardzo słabej dwójki w kolejna dwójkę i później półdynamiczny przechwyt do trojki... później już strzał do dobrego chwytu i wysokie wyjście po dobrej rysie. Ja się tam trochę składam wiec bald nie jest specjalnie trudny dla skrzatów... Po gratulacjach zrobienia pierwszego 8A chłopcy orzekli, że to właściwie problem 7C+/8A dlatego też nie wiem czy jest się czym chwalić... Na pewno trudniejszym dla mnie baldem było moje pierwsze 7C zrobione tydzień wcześniej, w tym samym rejonie, ze strzałem z krawądki do oblaka na 4 metrach, brrrrrr


 

 

A co ci się w łapkę stało? Bo widzę jakieś taśmy na ręce?

To miedzy innymi ten bald no i mój wielki projekt 8b, który zabija mój bark. To też kwestia mojego stylu, który jest bardzo statyczny i opiera się głównie na przyblokach, no i to, że moje stawy, które po trzech latach wspinania krzyczą - co ty z nami robisz, oszalałaś?!? Muszę uważać, ale wspinać się na pewno nie przestanę ;-P

W takim razie dużo zdrowia życzę, jeszcze raz gratulacje i niech moc będzie z tobą:-)

Dziękuję i mam nadzieję, że kiedyś będę mogła pochwalić się prawdziwym 8A;-P

Nie ma nic za darmo... (fot. arch. OC)Przejście zostało oczywiście profesjonalnie skręcone przez hiszpańską ekipę telewizyjną, ale wiecie jak to jest z Hiszpanami... Gotowy film może ujrzeć światło dzienne za miesiąc ale równie dobrze za rok:-)


Źródło: Bouldering.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-06
WSPINACZKA SPORTOWA
 

13 Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-09-02
WSPINACZKA SPORTOWA
 

„Nasze Skały” – prośba o respektowanie zasad w skałkach

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2021-03-30
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Pierwsze 9b+ w Siuranie - Will Bosi prowadzi "King Capella"

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com