facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2014-05-13
 

Czołówka Mactronic HLS-K1 PLUS

Światła używam od ponad roku nieprzerwanie i nie miałem z nią większych problemów. Jest to bardzo dobry wybór w tym przedziale cenowym.

Autor tekstu: Kamil Bodziony / Dreams for free

 

Polecam ją dla osób, które zastanawiają się nad kupnem latarki czołowej w cenie około 100 zł i nie wiedzą, na jaką firmę się zdecydować. Osobiście miałem porównanie z innymi markami i modelami i pozostałbym przy swoim wyborze. Bardzo dużym plusem w porównaniu chociażby do wyższego modelu - MacTronic HLS-K2R jest okrągła wiązka światła. Model K2R posiada wiązkę kołowo-kwadratową, co nie jest dobre w użytkowaniu. Ponadto nie posiada on możliwości płynnej zmiany mocy światła - dla niektórych jest to plus, dla mnie minus. Niewątpliwie latarka K2R jest zauważalnie mocniejsza i daje jaśniejsze światło, jednak dla mnie opisywany model mimo tego jest przyjemniejszy w użytkowaniu.

 

Budowa

Czołówka zbudowana jest z dobrej jakości tworzywa sztucznego. Od źródła światła odchodzą trzy gumowe, regulowane paski, które można dostosować nawet do największej głowy czy kasku. W niczym nie przeszkadza skręcony kabel dochodzący do baterii znajdujących się z zbiorniku z tyłu. Zbiornik na trzy baterie typu AA jest nieodczepiany, co jest niewątpliwie jednym z minusów.  Zdarzają się momenty, w których zbiornik na baterie mógłby zostać umieszczony np. w kieszeni kurtki. Plusem natomiast jest regulowany kąt nachylenia źródła światła.

 

Źródło: Ceneria.plŚwiatło

Latarka dostarcza nam światła ciepłej barwy o mocy 100 lumenów. Jest to wystarczająca moc dla niewymagającego użytkownika pieszego i spokojnej jazdy rowerem po szosie. W terenie niestety taka ilość potrafi się „zgubić”, co nie znaczy, iż jest całkowicie niewystarczająca. Wpływa to na prędkość poruszania się.
Posiada 4 tryby świecenia przedniego i 2 tylnego. Przednie to wysoki, niebieski, czerwony stały oraz czerwony SOS. Przy czym światłem białym możemy płynnie sterować poprzez naciśnięcie guzika na poziomie 10-100%.
Nie należy zapominać, iż latarka została wyposażona w przesłonę, a co za tym idzie funkcje fokus. Dzięki czemu możemy płynnie sterować skupieniem światła i skupiać je nawet czterokrotnie. Wiązka szeroka powoduje, iż jest zauważalne mniejsze natężenie światła, dlatego warto zmniejszyć nieznacznie jej wiązkę, dzięki czemu otrzymamy dobrej jakości światło przy odpowiednim jego rozproszeniu.

Ciekawym dodatkiem jest sensor ruchu włącznika światła, dzięki któremu wystarczy machnąć ręką przed naszą czołówką, aby się włączyła...

 

Ciąg dalszy recenzji dostępny jest na

http://www.ceneria.pl/Latarka_czolowa_Mactronic_HLS_K1_PLUS,9705,444,0,1,I,informacje.htmlŹródło: www.ceneria.pl

 


 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-06-08
BIZNES
 

Największy brand corner Fjällräven w Polsce otwarty!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

Pierwsze MOUNTAIN SHOPY w Polsce!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

The North Face: Odkrywaj świat z dumą

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com