facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-10-16
 

Czerwone i Czarne. Ziemia i ludzie Afryki Zachodniej (1 - 29 października, Kraków)

Jak żyją mieszkańcy Burkina Faso, Mali i Beninu? Gdzie mieszkają, jak pracują i bawią się? W co wierzą? Jakie mają zwyczaje?
Odpowiedzi na te pytania można będzie szukać na wystawie fotografii, która zostanie otwarta 1 października br. o godz. 18.00 w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie.

Wystawa jest częścią projektu pt. "Szkoła dla Ekorozwoju w Burkina Faso", realizowanego przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska, przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Jego celem jest poprawienie jakości życia mieszkańców kilku wsi położonych na południe od Ouagadougou poprzez pomoc dla szkoły rolniczej Collège Laberthonnière, stworzenie szans startu zawodowego dla jej absolwentów oraz aktywizację i edukację mieszkańców okolicznych wiosek. W ramach projektu przy szkole powstaje wzorcowa chlewnia i owczarnia, uczniowie organizują animacje dla mieszkańców okolicznych wsi, przy szkole powstaje stowarzyszenie absolwentów i lokalne partnerstwo, które pozwoli łatwiej rozwiązywać miejscowe problemy.

Gdzie: Kraków, Nowohuckie Centrum Kultury
Kiedy: 1-29 październik 2009

Źródło: bezdroza.com
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com