facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-01-24
 

Cykl zawodów TAURON Energy Ski Cup

Cykl zawodów TAURON Energy Ski Cup rozpoczyna się w Czarnej Górze.
5 lutego br. w ośrodku narciarskim Czarna Góra na Dolnym Śląsku, rozegrane zostaną pierwsze zawody w ramach cyklu TAURON Energy Ski Cup. Narciarze rywalizować będą w najbardziej widowiskowej konkurencji alpejskiej jaką jest slalom równoległy. Cykl ten jest częścią projektu TAURON Bachleda Ski, mającego na celu odbudowanie polskiego narciarstwa alpejskiego.


Edycja, która odbędzie się w malowniczej scenerii Kotliny Kłodzkiej, zainauguruje cykl trzech imprez. Podczas planowanych zawodów w Czarnej Górze, Krynicy oraz finału w Zakopanem narciarze zmierzą się nie tylko z czasem, ale i z przeciwnikiem jadącym obok na identycznie ustawionej trasie slalomu.

„W slalomie równoległym widzę szansę na podniesienie atrakcyjności narciarstwa alpejskiego. Przejazd pojedynczego zawodnika ścigającego się wyłącznie z czasem jest mało czytelny dla widza takich zawodów. Za to bezpośrednia walka między dwoma narciarzami z pewnością stwarza dużo większe emocje u kibiców” – mówi Andrzej Bachleda – Curuś, pomysłodawca i opiekun merytoryczny projektu TAURON Bachleda Ski.

Cykl imprez przeznaczony jest dla każdego, ale uwaga - konkurencja będzie silna! W zawodach wystąpią również młodzi obiecujący alpejczycy, objęci programem TAURON OlimpijSki, którego celem jest znalezienie zawodnika zdolnego pokonać osiągnięcia Andrzeja Bachledy – Curusia sprzed lat.

Organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody dla najlepszych w swoich kategoriach.

Więcej informacji o kolejnych odsłonach akcji TAURON Bachleda Ski na www.tauronbachledaski.pl oraz na www.facebook.com/TauronBachledaSki.
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com