facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-03-23
 

Cykl Salomon Trail Running wystartował na Śląsku

W niedzielę 21 marca, razem z wiosną, rozpoczęliśmy cykl biegów Salomon Trail Running. Pierwsza edycja odbyła się w Chorzowie, w największym miejskim parku w Europie i zgromadziła ponad 800 uczestników!
To była najliczniejsza edycja znanego na Śląsku biegu Silesia Eco Run.

Rano pogoda nie zapowiadała się rewelacyjnie, jeszcze w trakcie odbierania pakietów startowych i rozgrzewki zawodnicy wkładali wiatroszczelne kurtki i czapki. Ale im bliżej było do godziny 11, tym robiło się cieplej i w chwili startu wyszło słońce. Trasa została przygotowana na trzech 5 km pętlach po utwardzonej nawierzchni. Pierwszy i właściwie jedyny, łagodny podbieg zaczynał się po 300 metrach, potem dróżka prowadziła lekko w dół, a mniej więcej od połowy pętli było już płasko. Od samego początku stawce przewodziło czterech zawodników, którzy rozdzielili się dopiero na ostatnim okrążeniu, najszybsze panie natomiast biegły każda w swoim tempie. Średnia prędkość zwycięzców wynosiła około 3:20 na kilometr.

Ale prawdziwe piękno biegu można było zaobserwować w „tylnych rzędach”. Wspólnie z trasą mierzyli się przyjaciele, małżeństwa a nawet całe rodziny – często biegnący razem, dopingujący się nawzajem lub przez wiernych fanów zagrzewających ich do walki. Najwięcej hartu ducha i bezstresowego podejścia do wyniku oglądaliśmy na ostatnim okrążeniu po dwóch godzinach, gdy zamykający stawkę uczestnicy z uśmiechem docierali do mety i odbierali pamiątkowe medale.

Na kolejne edycje cyklu Salomon Trail Running zapraszamy już w kwietniu – 17-go do Trójmiasta, a 25-go do Warszawy. Przypominamy też, że w Poznaniu, Chorzowie i Warszawie można dołączyć do grup biegowych – nasi trenerzy przygotują plan treningowy i zadbają o dobrą atmosferę. Aby dołączyć do wybranej grupy, która spotykać się będzie od kwietnia aż do października, wystarczy zarejestrować się na www.TrailRunning.pl . Tam też znajdują się wszystkie daty biegów oraz galerie zdjęć. Zapraszamy!

Zwycięzcy


Kobiety

1. Agnieszka Gortel –  TS AKS Chorzów 54:58

2. Ewa Brych-Pająk –  Budowlani Częstochowa 57:00

3. Ewa Kucharska – MKS Iskra Pszczyna 57:58

Mężczyźni

1. Wladimir Timaszow –  Zarewo 50:28

2. Marcin Świerc –  Speleo Salomon 50:47

3. Piotr Magiera – LKS Myszków 50:56
 
 fot. M. Strojny
 fot. M. Strojny
 fot. M. Strojny
 fot. M. Strojny
 fot. M. Strojny
 
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com