facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-11-30
 

Cykl Salomon Trail Running wróci w 2010 roku

Cykl biegów górskich i trailowych Salomon Trail Running 2009 przeszedł do historii.
W sobotę 28 listopada na poznańskiej Malcie odbyła się ostatnia impreza i jeszcze kilkudziesięciu debiutantów dołączyło do rankingu ze wszystkich biegów. W dziesięciu edycjach: na Malcie, w Biegu Magurki, Na Górę Żar, Biegu Dwóch Dolin, Biegu Na Pilsko, Gorce Maraton i Gringo Trail Running rozgrywanych od kwietnia wystartowało w sumie ponad 1400 zawodników, a najlepszymi w swoich kategoriach okazali się Jan i Sabina Wydra, biegowe małżeństwo. Serdecznie gratulujemy!

Niejako przy okazji, w cyklu udało się ustanowić kilka rekordów – na Pilsku zawodnicy pobili dotychczasowe wyniki frekwencji w biegach górskich, Gorce Maraton był najcięższym 40-kilometrowym biegiem w Polsce (1350 m przewyższenia!), a w Poznaniu został pobity najlepszy czas trasy na Malcie.

Jednocześnie duże brawa należą się wszystkim startującym i w szczególności – debiutantom, którzy zaryzykowali i spróbowali sił na trailowych ścieżkach. Swoją obecnością dali wyraz temu, że bieganie nie musi być nudne, a w odległości kilku kilometrów od każdego miasta można znaleźć tereny zielone idealne do sportu na wolnym powietrzu.

Już dziś jesteśmy pewni, że w przyszłym roku cykl ponownie się odbędzie, pierwsze biegi rozegrane zostaną na wiosnę. Wszelkie informacje pojawią się na www.trailrunning.pl na przełomie lutego i marca 2010 roku. Tam też znajdują się galerie zdjęć, pełna wersja rankingu oraz szczegółowe wyniki ze wszystkich edycji. Za dwa tygodnie opublikujemy także film z finałowego biegu.

Do zobaczenia w 2010 roku!

Organizatorzy Salomon Trail Running
www.trailrunning.pl

Źródło: ceneria.pl
 Cykl Salomon Trail Running. Fot. P. Kosmala i R. Zabel
 Cykl Salomon Trail Running. Fot. P. Kosmala i R. Zabel
 Cykl Salomon Trail Running. Fot. P. Kosmala i R. Zabel
 Cykl Salomon Trail Running. Fot. P. Kosmala i R. Zabel
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com