facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-11-06
 

Crest QC- najnowszy but Rock Pillars

Komfort, prostota i łatwość użytkowania – to podstawowe cechy tego uniwersalnego buta dla początkujących oraz średniozaawansowanych łojantów. 
Doświadczenia zebrane podczas projektowania takich modeli jak Strike czy Summit, a także bardzo pochlebne opinie użytkowników skłoniły firmę Rock Pillars do wprowadzenia podobnego buta, przeznaczonego głównie dla osób rozpoczynających swoją przygodę ze wspinaniem. 

Główną cechą odróżniającą buta Crest QC od innych butów wspinaczkowych dostępnych na rynku jest innowacyjny system zapinania. Crest jest hybrydą – połączeniem buta wsuwanego i buta zapinanego na rzepy. Dzięki zastosowaniu tylko jednego rzepa, but jest lżejszy, a jego zakładanie jeszcze szybsze. Łatwiej jednak dopasować tego buta niż buty tylko wsuwane. Crest QC łączy więc plusy "slippera" z plusami modeli zapinanymi na rzepy.  


Łatwość i szybkość zakładania z pewnością docenią przede wszystkim osoby początkujące, których stopa nie jest jeszcze przyzwyczajona do "ekstremalnych" doznań, które można odczuć podczas użytkowania swoich jednych z pierwszych butów wspinaczkowych. Również wspinacze, którzy usilnie trenują na ściankach, często będą zakładać i ściągać buty w przerwach między kolejnymi przystawkami lub obwodami, a także doświadczeni wspinacze, wybierający się na wielo-wyciągowe drogi o średnich trudnościach, docenią komfort tego buta oraz możliwość szybkiego zdjęcia go na stanowisku. Nie można nie wspomnieć o bulderowcach, którzy są ekspertami od ciągłego zakładania i ściągania obuwia wspinaczkowego.

Guma Grippin DURA 4 mm zapewnia świetny stosunek wytrzymałości do przyczepności. Ten typ gumy doskonale sprawdzi się na sztucznych ścianach, gdzie początkujący będą w nieskończoność szlifować podeszwy swoich butów. Z pewnością wytrzyma wiele wycieńczających sesji treningowych.

Cena detaliczna: 249 zł

Buty dostępne tylko w dobrych sklepach.
 
Źródło: Snapoutdoor

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-06
BIZNES
 

Dołącz do przygody życia – FJALLRAVEN POLAR 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-10-10
BIZNES
 

Lavaredo – nowa marka na polskim rynku outdoorowym

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
 
Maciek Makowski
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com