facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2022-02-01
 

Corrado „Korra” Pesce - In Memoriam

Pewnie już większość z Was, nasi Drodzy Czytelnicy, słyszała fatalne wieści, jakie docierały w ciągu ostatnich dwóch dni z Patagonii. Jeszcze do wczoraj łudziliśmy się, że stanie się cud i nie potwierdzi się najgorsze… Los zrządził inaczej – kilkanaście godzin temu miejscowe służby potwierdziły, że znakomity włoski alpinista i przewodnik wysokogórski Corrado „Korra” Pesce zginął w wyniku wypadku podczas zjazdów wschodnią ścianą Cerro Torre. 

Nasz wieloletni redakcyjny kolega Maciej Ciesielski (z prawej) i Corrado "Korra" Pesce (z lewej) w Chamonix; fot. Piotr Drożdż

 

Włoch wraz z argentyńskim partnerem Tomásem Aguiló zjeżdżali tym urwiskiem po wytyczeniu nowej drogi od północnej strony ikonicznego szczytu, kiedy spadła na nich lawina kamienna. Niestety, obrażenia, jakie odniósł Corrado, okazały się zbyt poważne… „Korra” był niezwykle cenionym alpinistą i przewodnikiem. W Chamonix, gdzie często go widywaliśmy, był prawdziwą „instytucją” – brać przewodnicka ceniła go za fachowość i pasję do wspinaczki, którą – paradoksalnie – niełatwo utrzymać, pracując na co dzień w górach. A Corrado w każdym kolejnym sezonie dokładał do swojego wykazu znakomite przejścia: w Alpach Francuskich, Himalajach czy Patagonii….

„[…] Nasze drogi wielokrotnie przecinały się w różnych schroniskach, podczas wspólnej pracy na Arc’Teryx Academy. Zawsze uśmiechnięty, niezwykle skromy, zawsze po jakimiś megatrudnym przejściu. Aż trudno uwierzyć w to, co się wydarzyło. Wydawało się, że Korra jest niezniszczalny... Bardzo smutno” – napisał wczoraj na swoim profilu nasz wieloletni redaktor i współpracownik Maciek Ciesielski. Właśnie ich wspólne zdjęcie z Akademii Arc’Teryxa odnaleźliśmy w archiwum. I „Korrę” zapamiętamy takiego, jak na tej fotografii – uśmiechniętego, skromnego, zawsze chętnego do górskiej akcji i dzielenia się swoją pasją z innymi.

Redakcja GÓR łączy się w bólu ze wszystkimi przyjaciółmi i bliskimi Corrado. Rest in Peace, Korra!

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-02-12
GÓRY
 

VI Memoriał Olka Ostrowskiego

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-01
GÓRY
 

24 000 metrów w pionie w 24 godziny

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-30
GÓRY
 

Kobiecy skiturowy trawers Tatr Wysokich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com