facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-11-29
 

Corpus Christi w górach Cordillera Blanca (1 grudnia, Kraków)

Turystyczne Koło Naukowe "Wagabunda" zaprasza na spotkanie z Tomkiem Nogą, wielokrotnym prelegentem podczas wtorkowych spotkań w ramach cyklu "Świat bliższy niż sądzisz"...
Po kolejnych kilku wylotach do Indii, wracam do Ameryki Południowej, ponownie odwiedzając Peru i Ekwador. Zostaną zaprezentowane slajdy z ekwadorskiego Parku Narodowego Cajas, rzadziej odwiedzanego północnego Peru i pobytu trekingowego w górach Cordilliera Blanca. A że spędzaliśmy tam Boże Ciało...  -  resztę opowiem na pokazie.

Nie posłuchałem zasłyszanej kiedyś mądrości: „Nigdy nie wracaj do miejsc, gdzie zacząłeś budować legendę, gdzie znalazłeś nić do tkanych złotem wspomnień.”… i powracam do krajów, w których lubię przebywać, głębiej je poznając, zawsze jednak pamiętając fascynacje i wrażenia z pierwszego pobytu. Na szlakach swoich wędrówek staram się znaleźć zawsze rejony górskie, aby poznawanie danego kraju, jego zabytków i ludzi dopełnić pobytem i trekkingiem w górach, gdzie naturalne piękno zwykle przyćmiewa to, co stworzone czy zbudowane przez ludzi.


Spotkanie odbędzie się o godz. 19 we wtorek 1.12.2009 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

Tomek Noga - podróże rozpoczął w wieku 17 lat. Początkowo wyjeżdżał do krajów europejskich, do azjatyckich republik byłego Związku Radzieckiego i do często odwiedzanej w tamtych czasach Turcji. Kolejne lata to wyprawa do Egiptu drogą lądową przez Turcję Syrię i Jordanię, kilkumiesięczna podroż do Indii lądem w `94, przez Iran i Pakistan i powrót drogą północną przez Pakistan i Chiny. Następne wizyty w Azji to wyprawy do Indii, Bangladeszu, Wietnamu, Laosu, Tajlandii, Kambodży, trekingi w Nepalu oraz pobyty w Omanie i Emiratach Arabskich. Na swoim koncie ma również Amerykę Łacińską z podróżą w 2001 r. na trasie Chile-Boliwia-Peru-Chile, przejazdem przez Amerykę Centralną od Kostaryki przez Nikaraguę, Honduras do Gwatemali, wyjazd do Ekwadoru z pobytem na wyspach Galapagos będącym ukoronowaniem marzeń z dzieciństwa.

Jednak Azja przypomniała o sobie. Wyjazd do Ladakhu i Kaszmiru w 2006 z trekingiem Lamayuryu – Padum  wywołał wspomnienia z nepalskiego treku z Jiri do Everest Base Camp z `97 roku i był motorem do wyjazdu do Pakistanu w 2007 roku ze spacerem po lodowcu Baltoro do stóp K2.

Relacje z niektórych wyjazdów Tomka znaleźć można w I, III, V, VIII i X tomie „Przez Świat”, niektórych czasopismach, a zdjęcia w wydawnictwach albumowych i encyklopedycznych.

Więcej na www.tomasznoga.pl.

Serdecznie zapraszamy!
Wstęp wolny.
TKN Wagabunda
 Corpus Christi w górach Cordillera Blanca
 Corpus Christi w górach Cordillera Blanca
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com