facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-10-16
 

Coraz mniej czasu na zgłaszanie obrazów do KFP na 10. Krakowskim Festiwalu Górskim

10. Krakowski Festiwal Górski to trzy dni pokazów najlepszych filmów o tematyce górskiej z całego świata. Odbędzie się także Konkurs Filmu Polskiego o Grand Prix KFG 2012, do którego zaproszeni są wszyscy rodzimi twórcy. Termin zgłaszania obrazów do konkursu mija 12 listopada.
W tym roku Krakowski Festiwal Górski obchodzić będzie jubileusz dziesięciolecia. 10. edycja odbędzie się w dniach 7-9 grudnia, tradycyjnie gościny udzieli nam Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Na scenie Krakowskiego Festiwalu Górskiego wystąpi światowa i polska czołówka himalaistów, wspinaczy wielkościanowych i sportowych, odbędzie się szereg prelekcji i warsztatów, a także Mistrzostwa Polski w Boulderingu. Festiwalowymi gośćmi będą m.in. Steve House oraz Hansjörg Auer.

KFG to także trzy dni pokazów najlepszych filmów górskich z całego świata. Nie zabraknie również polskich produkcji, które będą walczyć o Grand Prix KFG 2012 w Konkursie Filmu Polskiego.

 

Konkurs Filmu Polskiego jest szansą na artystyczny debiut, zaprezentowanie własnej twórczości szerszej publice i, co szczególnie istotne, na konfrontację początkujących filmowców z uznanymi twórcami.

Serdecznie zapraszamy naszych rodzimych twórców do zgłaszania swoich produkcji do udziału w Konkursie Filmu Polskiego. Termin nadsyłania filmów  mija 12 listopada br., informacja o zakwalifikowanych obrazach podana zostanie 21 listopada*.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, dodatkowo dwie wybrane polskie produkcje wezmą udział w Międzynarodowym Konkursie Filmowym.


W tym roku zostanie także ufundowana specjalna, dodatkowa nagroda dla najlepszego polskiego filmu stricte wspinaczkowego. Poza tym, dwa filmy polskie wybrane do konkursu międzynarodowego będą mogły wystartować również w Konkursie Filmu Polskiego (w ubiegłym roku takiej szansy nie miały).

W poprzednich latach laureatami Konkursu Filmu Polskiego byli:

    2004 - Na Krawędzi, reż. Aleksander Dębski, Michał Zieliński
    2005 – Praszczur, reż. Mirosław Dembiński
    2006 - Grand Prix nie przyznano.
    2007 - Ścieżka góry, reż. Marek Kłosowicz
    2008 - Annapurna na lekko, reż. Dariusz Załuski
    2009 - The White House, reż. Łukasz Gabryelski
    2010 - Co się wydarzyło na wyspie Pam, reż. Eliza Kubarska
    2011 - Nagrody nie przyznano


Regulamin tegorocznego konkursu można znaleźć stronie organizatora: www.kfg.pl.

Dorota Dubicka/KFG

*Ze strony www.kfg.pl należy pobrać formularz zgłoszeniowy i po wydrukowaniu przesłać go faxem (012 422-21-76) lub wraz z filmem na poniższy adres. Termin nadsyłania filmów upływa 12 listopada 2012 r. Sugerujemy również przesyłanie filmów - zwłaszcza w ostatnim okresie - za pomocą przesyłek kurierskich. Informacja o zakwalifikowanych do konkursu filmach zostanie ogłoszona najpóźniej do 21 listopada 2012 r.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy się kontaktować mailowo lub tel. 600 356 626.

Adres:
Navigator
Krakowski Festiwal Górski
ul. Grzegórzecka 69/13
31-559 Kraków
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-19
HYDEPARK
 

MNICH I KARABIN – w kinach od 2 sierpnia

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com