facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2006-12-30
 

Ciało Boskoff lub Fowlera odnalezione

Ciało jednego z zaginionych przed ponad miesiącem w górach Chin amerykańskich alpinistów zostało odnalezione na wysokości około 5300 m na stokach Genyen Peak (6204 m).


Ciało jednego z zaginionych przed ponad miesiącem w górach Chin amerykańskich alpinistów zostało odnalezione na wysokości około 5300 m na stokach Genyen Peak (6204 m), najwyższego szczytu pasma Shaluli-shan w górach Chińsko-Tybetańskich.

Ciało było częściowo przysypane i nie zostało na razie zidentyfikowane. „Drugi zaginiony wspinacz nie odnalazł się i został uznany za zmarłego” — oświadczył koordynator akcji ratowniczej.
Nieznane są także przyczyny wypadku. Poszukiwania były skomplikowane, ponieważ dwójka nie zostawiła szczegółowych planów wyprawy i ratownicy początkowo nie wiedzieli nawet, w której prowincji południowo-wschodnich Chin należy wszcząć poszukiwania.

Pierwsza wskazówka co do ich miejsca pobytu pojawiła się przed kilkoma dniami, gdy odnalazł się kierowca, który 11 listopada wysadzał Christine Boskoff i Charlie Fowlera nieopodal góry. Amerykanie umówili się z nim na transport powrotny po zdobyciu szczytu. Miało to nastąpić 24 listopada — kierowca czekał, ale dwójka nie pojawiła  się.

Źródło: PZA

2006-12-30

(dg)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-03-28
GÓRY
 

Red Bull Szybka Tura

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com