facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-05-10
 

Ceneria.pl Team na podium

8 maja 2010 rozegrany został już po raz ósmy Bieg Naftowy w Gorlicach.
Oprócz półmaratonu odbył się także bieg na dystansie 5 km oraz po raz pierwszy specjalne zaproszenie organizatorzy skierowali do sympatyków nordic walkingu. W dniu zawodów głównych na stadionie Ośrodka Sportu w Gorlicach odbyły się także konkurencje biegowe dla dzieci szkolnych i młodszych.

Bieg Naftowy połączony był z Mistrzostwami Polski w Półmaratonie dla Pracowników Przemysłu Naftowego, Gazowniczego i Paliwowego.

Na dość trudnej, ale pięknej trasie półmaratonu wystartowała Kamila Gruszka z Ceneria.pl Team - start miał miejsce w Owczarach, miejscowości z zabytkową drewnianą cerkwią greko-katolicką, następnie trasa wiodła w kierunku Sękowej (pierwsze na świecie kopanki ropy) oraz przez Dominikowice i Kobylankę (pierwsze destylarnie ropy) aż do Gorlic. W większości trasa była pofałdowana, z długimi podbiegami, ale również szybkimi zbiegami na nawierzchni asfaltowej.

Kamila Gruszka zajęła 2 miejsce w kategorii wiekowej kobiet K1 (18-35 lat). Jest to już trzecie "pudło" Kamili w jej karierze biegowej. We wrześniu 2009 w półmaratonie w Pobiedziskach zajęła 3 miejsce w kategorii open kobiet, także to samo miejsce i w tej samej kategorii w lipcu 2009 r. miała w Biegu Jakubowym wokół Jeziora Durowskiego w Wągrowcu.


"Bardzo odpowiada mi bieganie w terenie pofałdowanym czy górskim. Po roku zwykłego biegania po nawierzchniach asfaltowych powoli dojrzewam do spróbowania czegoś nowego - myślę o typowych biegach górskich. Moje najbliższe plany to Cross Maraton w Sielpi. Mimo że zdarzyło mi się już kilka razy stanąć na podium, nie traktuję biegania jako jakiegoś wielkiego wyzwania sportowego, biegam dla siebie, bo sprawia mi to przyjemność" - twierdzi Kamila.

Warto jeszcze wspomnieć, że podczas Weekendu Naftowego W Gorlicach wystartowała najmłodsza członkimi Ceneria.pl Team - Dominika Gruszka (4,5 l.) w biegach dla przedszkolaków. Ceneria.pl Team szykuje się także do Biegu Rzeźnika (ok. 80 km) w czerwcu w Bieszczadach (startują Dariusz Gruszka i Marek Jastrzębski).

Źródło: ceneria.pl


KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com