facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-07-07
 

Cascade Designs - trwałość i niezawodność od 38 lat

Firma Cascade Designs została założona w 1972 roku. Jej produkty słyną z innowacyjności i niezawodności.
Do firmy należy kilka słynnych w świecie outdoorowych brendów: Therm-a-rest, MSR, SealLine, Platypus.
Każdy z nich ma niezwykle ciekawą ofertę skierowaną do osób kochających aktywny tryb życia. Poniżej przedstawiamy wywiad dotyczący działalności Cascade Designs, ze szczególnym uwzględnieniem marki Therm-a-rest - światowego lidera pośród producentów materacy samopompujących się.

CO WYRÓŻNIA OFERTĘ THERM-A-REST OD INNYCH OFERT KONKURENCYJNYCH?

CASCADE DESIGNS: Jakość i szerokość oferty, produkujemy kilkadziesiąt różnych materacy. Podstawowe różnice między nimi to różna długość, szerokość, grubość, wytrzymałość, izolacyjność – wymienione parametry decydują o oferowanym przez materac komforcie oraz o jego wadze i objętości po spakowaniu. Dodatkowo proponujemy bardzo szeroką gamę akcesoriów do naszych materacy. Drugą różnicą jest fakt, że jako jedyni posiadamy ogólnoświatową sieć serwisową. Użytkownik, niezależnie od miejsca zakupu jednego z naszych produktów: materaca, kuchenki, namiotu, rakiety śnieżnej ect., może zwrócić się do naszego partnera w rejonie, w którym aktualnie przebywa o dokonanie przeglądu lub naprawę. Jedynie w przypadku gdy uszkodzenie materaca wynika z winy użytkownika (np. materac został przedziurawiony) naprawa jest odpłatna. Naszym partnerem w Polsce jest firma Paker z Warszawy.

A W JAKI SPOSÓB SERWISOWANE SĄ STARE MODELE MATERACY?
Materace są naprawiane, a jeżeli naprawa nie jest możliwa, a materac posiada wadę, proponujemy klientowi  wymianę na nowszy model.

CO POWODUJE, ŻE THERM-A-REST JEST TAK DOBRZE OCENIANY PRZEZ UŻYTKOWNIKÓW?
Ciągłe poszukujemy nowych, lepszych rozwiązań. Bardzo istotna jest dla nas współpraca z naszymi partnerami. Nie do przecenienia jest wkład testerów naszych projektów. Przy wprowadzaniu nowych produktów obowiązuje u nas zasada: „Nie wprowadzamy do handlu nowego produktu, dopóki nie jesteśmy pewni jego jakości”. Potwierdzeniem tego jest również udzielana przez nas nielimitowana czasowo gwarancja.

OD KIEDY THERM-A-RESTY SĄ PRODUKOWANE?

Rozpoczęliśmy w 1974 roku, ale prawie trzy lata trwało przygotowanie do otwarcia linii produkcyjnej.

KTO BYŁ POMYSŁODAWCĄ TEGO TYPU MATERACA?
Założyciele firmy Cascade: rozwiązanie techniczne to pomysł Jima Lea i Neila Andersona, ale pomysłodawcą był John Burroughs.

A SKĄD POMYSŁ NA NEOAIR?

Ciagle poszukujemy nowych rozwiązań, wiele sugestii mamy również od dilerów, użytkowników, testerów naszych materacy. Po prostu zgłoszona została potrzeba na materac jeszcze lżejszy i jeszcze mniejszy po spakowaniu niż oferowany ProLite, a że nie było możliwości, by sprostać temu zapotrzebowaniu materacem "samopompującym" – wymyśliliśmy nowoczesny materac pompowany.

JAK DŁUGO TRWA PRZYGOTOWANIE NOWEGO MODELU MATERACA?

Długo... tak długo, jak potrzeba, aby nowy materac spełniał wszystkie nasze wymagania i naszych klientów. Nowy materac przygotowujemy przez około 1 rok, ale na przygotowanie nowej kuchenki potrzebujemy 3 lata.

CO CHARAKTERYZUJE DAMSKIE WERSJE MATERACY?

Materace dla kobiet mają inne wymiary (długość najczęściej 168 cm), poza tym są inaczej profilowane, a dodatkowo są cieplejsze.

JAK WAŻNA JEST DLA CASCADE PRODUKCJA AKCESORIÓW DO MATERACY – POKROWCÓW, PODUSZEK?

Bardzo ważna i to z wielu powodów. Po pierwsze uważamy, że akcesoria produkowane przez nas do naszych materacy najlepiej z nimi współpracują, po drugie klienci chcą używać właśnie naszych akcesoriów, po trzecie – dzięki temu oferta, którą proponujemy, jest kompleksowa.

GDZIE SĄ PRODUKOWANE MATERACE?

Materace produkujemy w USA w Seattle oraz w Europie w Midleton i Irlandii, część akcesoriów wykonujemy też w Azji.

SŁYSZY SIĘ CZĘSTO POJĘCIE FILOZOFII FIRMY, JAK TO WYGLĄDA W PRZYPADKU CASCADE DESIGNS?

Chcemy oferować użytkownikom najlepszy z możliwych sprzęt turystyczny, monitorujemy rynek i potrzeby turystów. Obecny w naszej ofercie segment małych pokrowców wodoodpornych powstał po upowszechnieniu się „małej elektroniki”: telefonów komórkowych, GPS’ów, książek elektronicznych. Od zawsze turyści chcieli rzeczy łatwych w obsłudze i niezawodnych, a przy tym lżejszych i mniejszych po spakowaniu. Nasze działania zawsze idą w kierunku zmierzenia się z tymi oczekiwaniami.

KRÓTKO O POZOSTAŁYCH MARKACH CASCADE DESIGNS.

MSR – to marka, która oferuje sprzęt kuchenny – filtry do wody, kuchenki, naczynia do gotowania i do jedzenia, akcesoria oraz namioty, rakiety śnieżne i kijki trekkingowe. Zawiera ona również kolekcję Pactowl czyli nasze ręczniki szybkoschnące. SealLine – to worki i pokrowce wodoodporne. Platypus – to z kolei pojemniki na wodę, systemy hydratacyjne, którą rozszerzamy o małe plecaki zawierające pojemnik na wodę.

CZY MOŻECIE POWIEDZIEĆ COŚ O PLANACH ROZWOJU?

Na najbliższą zimę przygotowaliśmy rewolucję w sposobie mocowania butów w rakietach śnieżnych, na przyszłe lato przygotujemy nowy materac pompowany, nowy lekki materac samopompujący, nową matę z folią aluminiową, nowy śpiwór puchowy. Ponadto bardzo duże zmiany będą wprowadzone w naszych namiotach – pojawi się kilka nowych modeli, zmienimy również materiały, z których są wykonywane ręczniki szybkoschnące, rozszerzymy ofertę o małe plecaki z systemem hydro oraz nowe pokrowce wodoodporne na iPad’y lub e-book’i. W dalszych planach jest  między innymi kuchenka na gaz/paliwa płynne.

PROSIMY O KILKA SŁÓW PODSUMOWANIA.

Warto podkreślić wyjątkowość materacy prolite, ze względu na ich wagę i rozmiar po spakowaniu. Fakt, że pomysłodawcą materacy samopompujących jest Cascade Designs oraz to jak bardzo są bezawaryjne bardzo wyróżnia je na tle konkurencji. Poza tym na uznanie zasługuje troska o najwyższą jakość i kompleksowość obsługi klienta na każdym etapie. To stanowi rzeczywistą gwarancję marki Cascade Designs.

DZIĘKUJEMY ZA ROZMOWĘ I ŻYCZYMY DALSZYCH INNOWACYJNYCH POMYSŁÓW :).

Dziękuję bardzo.Zapraszamy na stronę www.paker.pl.

 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-30
BIZNES
 

Sezon zimowy 2023-2024 w Południowym Tyrolu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-06
BIZNES
 

Dołącz do przygody życia – FJALLRAVEN POLAR 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-10-10
BIZNES
 

Lavaredo – nowa marka na polskim rynku outdoorowym

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com