facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-11-04
 

CANAL+ DISCOVERY pokaże, jak Andrzej Bargiel pobił rekord świata

 

 

Mroźny wiatr, oblodzone stoki, głębokie szczeliny na każdym kroku i groźne lawiny. Zazwyczaj mało kto wie, jak trudne jest zdobycie kolejnego szczytu przez samotnego alpinistę. Rzadko można to zobaczyć. Zmieni się to 14 listopada o 21:00. Tego dnia CANAL+ DISCOVERY, dokumentalny kanał premium, premierowo pokaże pierwszy odcinek swojej oryginalnej ośmioodcinkowej superprodukcji telewizyjnej „Andrzej Bargiel – Śnieżna Pantera”. W unikalnej serii twórcy przybliżą jedno z największych wydarzeń polskiego alpinizmu ostatnich lat – pobicie rekordu świata Śnieżnej Pantery. Latem tego roku polski skialpinista Andrzej Bargiel zdobył pięć siedmiotysięczników na terenie byłego ZSRR w 30 dni! Na każdym kroku towarzyszyła mu ekipa CANAL+ DISCOVERY. Z tej okazji 13 i 14 listopada program zostanie odkodowany dla abonentów nc+ oraz wybranych sieci kablowych, które mają kanał w swojej ofercie.

 

 

 

Andrzej Bargiel jest trzykrotnym mistrzem Polski w skialpinizmie, trzecim w klasyfikacji generalnej pucharu świata, rekordzistą świata w biegu na Elbrus oraz pierwszym Polakiem, któremu w 2013 r. udało się zdobyć ośmiotysięcznik Shishapangma na nartach oraz zjechać z jego wierzchołka. Andrzej Bargiel uczestniczył w wielu wyprawach, w tym na Manaslu (8156 m n. p. m.)  30 sierpnia 2014 r. i osławiony Broad Peak (8051 m n. p. m.), z którego jako pierwszy człowiek na świecie zjechał na nartach 28 czerwca 2015 r.

 

 

 

 


W pierwszej połowie 2016 roku Andrzej Bargiel postanowił, że pobije rekord świata tzw. Śnieżnej Pantery. Śnieżna Pantera to prestiżowe wyróżnienie, które przyznaje się za zdobycie pięciu siedmiotysięczników na terenie byłego ZSRR. Potocznie to także nazwa tych wierzchołków. 14 sierpnia, po 30 dniach wyprawy po górach Pamiru i Tienszanu, Andrzej Bargiel skompletował Śnieżną Panterę. Tym samym młody zakopiańczyk pobił rekord z 1999 roku ustanowiony przez Denisa Urubkę i Andrieja Mołotowa, którzy tego samego wyczynu dokonali w 42 dni, co oznacza, że Polak poprawił wynik aż o 12 dni. Jest to jedno z najważniejszych osiągnięć polskiego himalaizmu ostatnich lat. Warto odnotować, że z każdego z tych szczytów Andrzej Bargiel zjechał na nartach, w tym z dwóch, jako pierwszy człowiek na świecie.

 

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-10-16
FOTO-VIDEO
 

ONSAJTEM #2 – Marcin „Yeti” Tomaszewski

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-02
FOTO-VIDEO
 

ONSAJTEM #1 – Adam Ondra

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-15
FOTO-VIDEO
 

Ladek Mountain Photo Award

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-14
FOTO-VIDEO
 

James Pearson i Bon Voyage

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-11-15
FOTO-VIDEO
 

„Into the Ice” – recenzja

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com