facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-05-08
 

Buty LD Heaven Peak GTX / Millet

Oprócz bezdyskusyjnie atrakcyjnego wyglądu, który nie jest może najważniejszy, ale na pewno stanowi duży plus, pierwsze, na co zwraca się uwagę, biorąc do ręki te buty, to ich stosunkowo niewielka waga. Model ten polecany jest do pokonywania długich dystansów, dlatego mała waga zdecydowanie zachęca, ponieważ nie ciąży na nogach nawet podczas naprawdę niekończących się wypraw. Heaven Peak zostały zaprojektowane specjalnie dla kobiet, co jest odczuwalne zaraz po ich włożeniu. Leżą świetnie, nawet na mojej nietypowo długiej i wąskiej stopie. Zero ocierania czy jakiekolwiek innego dyskomfortu – to dla mnie najważniejsza pozytywna cecha tego modelu.

 

 

 

Pięta jest chroniona specjalnie skonstruowanym zapiętkiem, but trzyma ją więc niezawodnie. System Locking FlexTM ma za zadanie wspierać nasze stawy skokowe, pozostawiając wystarczająco dużo przestrzeni dla naturalnego ruchu stopy. Dzięki temu – oraz wysokiej cholewce – buty te sprawdzają się nie tylko w czasie długich wędrówek, ale również w bardziej wymagającym terenie. Naszej kostce nie są w nich straszne podejścia pod ostrym kątem, zeskoki, poślizgi, a nawet gwałtowne skręty. Gumowy brzeg dookoła buta chroni go przed każdym rodzajem uderzenia. Nie musimy obawiać się jakiegokolwiek potknięcia, stopa odbija się gładko od skały i nie ma szans na stłuczenie palców. Idealne dla wędrowców równie niezgrabnych jak ja :).

 

Wnętrze butów jest wyściełane membraną Gore-Tex®, co oznacza prawdziwą nieprzemakalność i oddychalność. Tak jak obiecują producenci, długotrwałe stanie w wodzie nie spowodowało żadnego przecieku. Jak na buty, które sznuruje się raczej mocno i w których stopa pracuje dużo i przez długi czas, faktycznie są oddychające. Ponadto, po przypadkowym zalaniu, wnętrze wysycha zaskakująco szybko.

 

 

 

Podeszwa Vibram® Foura ze spienionego tworzywa EVA jest świetnym amortyzatorem i trzyma się dobrze wszelkich nawierzchni. Przegrała jedynie z mokrymi liśćmi na gładkich kamieniach, ale to wyzwanie, któremu nie sprostają chyba żadne podeszwy. Podobnie jak świetny gumowy otok buta, EVA chroni przed ostrymi skałami, tłumi wstrząsy i obciążenia, które oddziałują na nasze stopy podczas trudnych tras, na kamienistych powierzchniach oraz przy gwałtownych i nieprzewidzianych akcjach.

 

 

Buty te zostały wyprodukowane z najwyższej jakości materiałów, częściowo wymienionych wcześniej. Również cholewkę wykonano z najlepszej gatunkowo, nieprzemakalnej, dwumilimetrowej skóry licowej. Do tego cały but jest podwójnie przeszyty. Solidne wykonanie, świetne komponenty, ładny wygląd i kształt dopasowany do kobiecej nogi łączą się w obuwie godne polecenia każdej fance trekkingu i wszelkich outdoorowych aktywności.


Wyściółka z Gore-Tex® • Cholewka ze skóry • System Locking FlexTM • Podeszwa: Vibram® Foura • Amortyzacja EVA Micro Bi Density • Cena: 1130 zł

 

Testowała / Weronika Krztoń

Zdjęcia / Tomasz Kowalski

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com