facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-02-28
 

Buty CHAMELEON MERRELL

Od dobrych kilku miesięcy testuję jeden z modeli butów amerykańskiej marki Merrell - Chameleon Mid WP. Ponieważ buty te przeżyły już ze mną naprawdę wiele, nadszedł czas, by coś więcej o nich napisać.

merrellhorizontallogo-4C

Marka Merrell jest dość dobrze znana polskiemu konsumentowi. Buty tej marki można nabyć chociażby w rozsianych po całej Polsce sklepach Intersport. Ta amerykańska marka wspomina na swojej polskiej stronie internetowej, że „Głównym celem marki Merrell jest promowanie aktywnego stylu życia. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu łączy się z wolnością, przestrzenią i odkrywaniem siebie. Żeby jednak podjąć wyzwanie i sprawdzić swoje możliwości trzeba czuć się komfortowo. ” Warto zaznaczyć, że testowany przeze mnie model – czyli Chameleon Mid WP należy do serii Outventure, o której jest napisane, że: „Kolekcja Outventure jest sercem i duszą marki. Jest także inspiracją i bazą dla wszystkich nowych technologii i produktów sygnowanych logo Merrell. Buty i ubrania Outventure charakteryzują się funkcjonalnością, trwałością i ciekawym wzornictwem. Linia Outventure to propozycja dla wszystkich miłośników gór i jezior, dla osób, które lubią dłuższe wyprawy turystyczne.” Mając podstawowe doświadczenie w działaniach marketingowych, chciałem jak najbardziej wszechtronnie przekonać się o tym, jak te zapewnienia mają się do praktyki.

15035.e4f46a53adaaf439d81c6a1bf6129a8884
Chameleon Mid WP (zresztą większość modeli marki Merrell) wyróżnia bez wątpienia jedno – nietuzinkowy design. Jest to też moim zdaniem główną zaletą tych butów. Z jednej strony od razu widać, że nie jest to kolejny – wyglądający bardzo podobnie – but z Deichmanna czy CCC, z drugiej jednak buty te nie rzucają się na tyle w oczy, by ktoś mógł powiedzieć, że budzą niezdrowe zainteresowanie. Nic z tych rzeczy. Projektanci tej marki potrafią w bardzo subtelny sposób wyważyć interesujący design z dobrym smakiem. Co muszę przyznać, nie zdarza się co dzień. Ale wróćmy do tego konkretnego modelu. Buty zostały wyprodukowane ze skóry oraz nubukowych wstawek (głównie pod sznurówkami, na języku i wokół górnej części buta). W dolnej części dominuje skóra (w wypadku moich butów brązowa) oraz rzecz jasna na samym dole podeszwa. Nie zapomniano także o wstawkach z tworzywa sztucznego, które pełnią funkcje ochronne – mam tu na myśli niekonwencjonalny, bo nieregulany otok z przodu, który wygląda na pewno ciekawie, a także element z tyłu, który ma za zadanie chronić piętę. Obie te części sprawują się bardzo dobrze, a otok dodatkowo posiada paskową fakturę.

2013-02-16 13.04.56

Przy pierwszym użytkowaniu, muszę szczerze przyznać, buty nie były najwygodniejsze. Było to zasługą wyjmowalnej piankowej wkładki, która musiała „dostosować” się do stopy (zajęło jej to kilka tygodni). Co ciekawe, nie miałem podobnego problemu w butach innych marek, które posiadają podobne wkładki (np. Berghaus Cuerra Cuesta). Jednak nie mogę narzekać, po ułożeniu się odpowiednio wkładka jest teraz bardzo wygodna.

Czytaj calość na: http://testyoutdoorowe.pl/

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com