facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2013-04-24
 

Buty adidas Terrex Fast R Mid Gtx

Projektantom butów adidas Terrex Fast R Mid Gtx udało się stworzyć buty, które nadają się praktycznie do każdej outdoorowej działalności. Widać, że w procesie powstawania butów duży udział mieli praktycy, którzy wiedzą, jakie powinny cechy powinny mieć dobre, górskie buty.
Co wyróżnia but adidas Terrex Fast R Mid Gtx?

Przede wszystkim konstrukcja. Nie są to klasyczne buty górskie „za kostkę”, nie są to też krótkie podejściówki. adidas stworzył hybrydę, która łączy najlepsze cechy butów krótkich oraz butów wysokich. Efektem są lekkie i stabilne buty, zarazem dobrze trzymające kostkę, które nadają się do korzystania w każdym sezonie.


Siateczkowa struktura

Opisywany model ma membranę Gore-tex, której właściwości wodoodporne są wszystkim doskonale znane. Dzięki siateczkowej konstrukcji opisywanych butów, membrana Gore-tex, zwłaszcza w cieplejsze dni, znakomicie oddycha. Przewiewna siateczka nie powoduje zapocenia stóp, co często ma miejsce w klasycznych butach górskich, gdzie membrana jest schowana pod warstwą skóry czy nubuku. Na siateczkowej strukturze woda skrapla się i spływa, dzięki czemu buty nie namakają, co jest dodatkową zaletą w starciu z wilgocią.Podeszwa


Najważniejszym elementem opisywanego modelu jest bez wątpienia zaprojektowana wspólnie z firmą Continental podeszwa. Dzięki bardzo agresywnemu bieżnikowi, nie ma mowy o nawet najmniejszej niepewności przy poruszaniu się po śliskim podłożu, niezależnie od tego czy jest to błoto, piach czy śnieg. Podeszwa wgryza się w powierzchnię, a dzięki nieregularnym wypustkom, stabilność jest zachowana zarówno w osi przód – tył jak i lewo – prawo.

Podeszwa bardzo dobrze sama się oczyszcza.
(...)

Dokończenie testu znajdziecie na stronie outblog.pl >>
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-30
BIZNES
 

Sezon zimowy 2023-2024 w Południowym Tyrolu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-06
BIZNES
 

Dołącz do przygody życia – FJALLRAVEN POLAR 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-10-10
BIZNES
 

Lavaredo – nowa marka na polskim rynku outdoorowym

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com