facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-09-04
 

Butelki Klean Kanteen na zimno i upały

Marta i Łukasz Śliwińscy testowali butelki Klean Kanteen na wyjeździe na Islandię oraz nad polskim morzem.

Od ładnych paru lat jeździmy po świecie z plecakami. Taki sposób podróżowania wiąże się z tym, że wszystko, co się do tego plecaka włoży, trzeba potem codziennie dźwigać. Dlatego też pakując się, bierzemy ze sobą tylko naprawdę potrzebne rzeczy. Do tej kategorii nigdy wcześniej nie załapały się żadne termosy ani bidony. Aż do ostatniej podróży na Islandię.

Do testowania dostaliśmy butelkę-termos Klean Kanteen Wide Insulated 0,6 L oraz butelkę Klean Kanteen 0,8 L With Sport Cap 3.0. Obie z nierdzewnej stali i w stalowym kolorze.

Butelkę ze sportowym zamknięciem na Islandii używaliśmy mniej z racji tego, że było tam zimno, więc nie potrzebowaliśmy mocno schładzać napojów. Za to zaraz po powrocie do Polski, kiedy nad morzem przywitały nas 30-stopniowe upały, butelka przydała się od razu.  

 

fot. Marta i Łukasz Śliwińscy / swiatzbliska.plJeśli chodzi o praktyczne cechy wspólne dla obu butelek to:

- łatwo się z nich pije – butelka ma sportowe zamknięcie, dzięki któremu nie trzeba jej za każdym razem odkręcać; termos ma natomiast szeroki otwór (stąd w nazwie „Wide”), który pozwala napić się gorącego napoju bez parzenia ust. Żeby być fair musimy wspomnieć, że kilka razy po odkręceniu nakrętki termosu kapnęło nam na ręce kilka kropel herbaty. Trudno powiedzieć dlaczego, bo zdarzyło się to sporadycznie, a termosu używaliśmy non stop. Może krzywo przykręciliśmy zakrętkę?

- puste są bardzo lekkie, więc nie obciążają bagażu (a jak wiemy, podczas podróży tanimi liniami lotniczymi, czasami nawet kilkaset gramów nadbagażu ma znaczenie)

- uchwyt na końcu zakrętki pozwala je łatwo nosić, albo przypiąć karabińczykiem do czego tylko chcemy (na przykład do plecaka – dzięki czemu nie trzeba go zdejmować i rozpinać, żeby wyjąć butelkę za każdym razem, kiedy chce się pić)

- łatwo się je płucze, ale jeśli w warunkach kempingowych chcemy je dokładnie umyć w środku, to potrzebujemy jakiejś szczotki kuchennej, bo nawet szczupłą ręką nie da się włożyć zmywaka na tyle głęboko, żeby umyć dno od wewnątrz; w domowych warunkach butelki można myć w zmywarce

- materiał, z którego są wykonane nie absorbuje zapachów, dzięki czemu po wypłukaniu butelki po soku i nalaniu do niej wody nie czuliśmy posmaku tego pierwszego. Podobno tak samo jest z kawą i herbatą, ale tutaj musimy zawierzyć producentowi, bo my piliśmy z termosu tylko herbatę

- są ekologiczne – nie tylko dlatego, że przeznaczone są do wielokrotnego użytku, ale także dzięki technologii produkcji z recyklingu, o której zapewnia producent:
http://www.ceneria.pl/Ekologia_zakleta_w_butelkach_Klean_Kanteen,10210,949,0,1,I,informacje.html


- są estetyczne – to jest oczywiście kwestia gustu, ale nam design butelek bardzo się spodobał. Dostępne są w wersji stalowej lub w różnych kolorach. Co kto lubi.

Podsumowując: polecamy!

Pełna wersja recenzji na stronie:

http://www.swiatzbliska.pl/dzieje-sie/26/testujemy-sprzet-butelki-klean-kanteen


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-20
SPRZĘT
 

Pomysły na prezenty dla pasjonatów gór

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-17
SPRZĘT
 

Fascynujący świat skitouringu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com