facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2014-07-29
 

Butelka Classic Klean Kanteen

Teoretycznie można powiedzieć, że na rynku outdoorowym konkurencja, jeśli chodzi o butelki wielokrotnego użytku jest naprawdę spora (żeby daleko nie szukać to można wymienić kultowego Sigga czy amerykański Nalgene).

Ciekawe, czy znajdzie się u nas miejsce na butelki marki Klean Kanteen. Szczerze mówiąc butelka ta wywołała u mnie ciekawość już samym swoim wyglądem. Ale po kolei.

Klean Kanteen to firma rodzinna, która powstała w 2004 roku w Kalifornii (w tym roku święci więc 10-lecie istnienia). Nie jest to więc ogromna fabryka produkująca rzeczy niskiej jakości. Warto zaznaczyć, że Klean Kanteen przeznacza 1% swoich dochodów na ochronę przyrody (program 1% for the Planet). Ponadto jest członkiem takich organizacji jak: Green America, Green Shipping, posiada certyfikat B Corporation oraz ISO 9001, ISO 14001 i SA8000. Ich produkty są dostępne nie tylko w USA i Kanadzie, ale także chociażby w Japonii, Chinach w Kolumbii, Nowej Zelandii, a także… w Polsce!

Klean Kanteen w swoim portfolio ma wiele różnych rodzajów butelek, od klasycznych butelek na wodę, przez kubki termiczne, kubki dla dzieci aż po termosy na jedzenie. Wszystkie z tych produktów łączy jedno – bardzo interesujący design.


Osobiście posiadam model Classic w kolorze Blue Planet o pojemności 18 oz (tj. 532 ml). Dużym atutem marki jest to, że każdy model występuje w szerokiej palecie kolorów. Model Classic jest dostępny jeszcze w kolorach: stalowym, błękitnym, turkusowym, pomarańczowym, czerwonym, zielonym i różowym. Dzięki temu każdy może wybrać sobie taki kolor, jaki mu się najbardziej podoba, a w razie korzystania z kilku butelek nie ma problemu, żeby rozpoznać która butelka do kogo należy. Ponadto warto zaznaczyć, że można także wybierać, czy chcemy mieć klasycznie zakręcaną butelkę czy też sportowy ustnik. Osobiście butelka przyjechała do mnie z ustnikiem Sports Cap 3.0, tak więc butelka może z powodzeniem służyć jako bidon.

Fot. www.testyoutdoorowe.pl


To co najbardziej urzekło mnie w produkcie Klean Kanteen to (moim zdaniem) doskonały design. Butelka jest po prostu naprawdę bardzo ładna. Wygląda tak trochę oldschoolowo, przypomina mi trochę takie bańki, do których w dzieciństwie zbieraliśmy z rodzeństwem czereśnie będąc u dziadków. Może stąd ten sentyment.

Butelka ma 18,5 cm wysokości, 8 cm średnicy u podstawy i górny otwór o średnicy 5,5 cm. Trzy centymetry poniżej górnego otworu butelka rozszerza się do wspomnianej średnicy 8 cm i tyle ma aż do dołu. Butelka w całości wykonana jest z jednego koloru lakieru, niemniej znajdziemy nad nim napis "klean kanteen", z drugiej strony na dole adres strony internetowej, materiał, z którego wykonano butelkę oraz pojemność. Śliski lakier ma swoje plusy i minusy. Z jednej strony prezentuje się bardzo ładnie, a ponadto trudno go o coś odrapać. Niestety w wilgotnych dłoniach butelka łatwo może nam się wyślizgnąć – najlepiej złapać ją tam, gdzie się rozszerza (czyli około trzy centymetry pod ustnikiem). Butelki Klean Kanteen produkowane są z najwyższej jakości stali nierdzewnej 18/8 (takiej samej jak w produktach SIGG). Dzięki temu butelki te są wytrzymałe, nie pochłaniają zapachów trzymanych w nich płynów rzecz jasna nie zawierają szkodliwego BPA ani innych toksyn. Mało tego, ponadto produkty tej marki są w 100% poddawane recyclingowi. To wszystko sprawia, że kupując butelkę Klean Kanteen zyskujemy nie tylko pancerną butelkę, ale także chronimy środowisko naturalne – co także w Polsce staje się (na szczęście!) coraz bardziej popularyzowane. Ważne jest także to, że butelkę tej amerykańskiej firmy bez problemu można myć w zmywarce (oprócz ustnika).


Dokończenie recenzji sprzętu znajdziecie na stronie:
www.testyoutdoorowe.pl


Filmik dotyczący butelki tutaj
https://www.youtube.com/watch?v=OA3zmEsWTv4

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com