facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-01-26
 

But HOJI PRO TOUR i wiązanie PIN TECH P49 – zwycięzcy ISPO GOLD AWARD 2018

DYNAFIT – ekspert w dziedzinie wytrzymałościowych sportów górskich zdominował tegoroczne nagrody ISPO Awards, zdobywając nie jedno a dwa prestiżowe wyróżnienia ISPO Gold Award za skiturowe buty Hoji Pro Tour i zawodnicze wiązania P49. Zdobyte nagrody to kolejny imponujący dowód na pionierską rolę marki jako innowatora w dziedzinie ski touringu. Swoją kolekcją na zimę 2018-19 marka ustanawia także nowe standardy w kwestiach wagi, zaawansowania technologicznego i wszechstronności produktów.

 

Jury ISPO – największych międzynarodowych targów sportowych – co roku przyznaje swoje nagrody jako dowód uznania dla najbardziej wyróżniających się produktów rynku sportowego. Niezależny panel ekspertów testuje i ocenia kilkaset zgłoszeń według precyzyjnie określonych kryteriów. Do tegorocznego konkursu zgłoszonych zostało około 400 produktów z czego aż 200 z segmentu sportów zimowych. Z tym większą radością DYNAFIT przyjął wiadomość o aż dwóch nagrodach. Hoji Pro Tour zdeklasował rywali w kategorii Obuwia Freeride’owego/Tourowego. But można jednym prostym ruchem przekształcić z lekkiego, skutecznego i dającego pełną swobodę ruchu wspinacza w doświadczonego zjazdowca zachwycającego swoją sztywnością i optymalną transmisją energii. Czy but skiturowy powinien być bardziej zorientowany na podejścia czy zjazdy? Dzięki Hoji Pro Tour ten dylemat przechodzi do przeszłości. W kategorii wiązań skiturowych nowe P49 wprost zelektryzowały jurorów, zdobywając w konsekwencji drugie złoto dla marki DYNAFIT. Ponad 30 lat po wynalezieniu legendarnych wiązań Low Tech, DYNAFIT wywraca do góry nogami swój koncept pinowo-insertowy. Rezultat?  Waga wiązania ograniczona do zaledwie 49 g oraz jeszcze prostsze i szybsze wchodzenie w wiązanie.

 

„DYNAFIT to lider innowacji w ski touringu. Dwie nagrody ISPO Gold Award są dowodem na to, że podążamy właściwą drogą.” – mówi Benedikt Böhm, dyrektor generalny marki. „Szybkość, lekkość, technologia i wytrzymałość – nasze produkty tworzone są w myśl tych wartości, a Hoji Pro Tour i P49 reprezentują je w wybitny sposób. Nie cofnęliśmy się przed nieco niestandardowym myśleniem ani przed ogromnym wkładem pracy i czasu w proces tworzenia prawdziwej innowacji. Czujemy się  zaszczyceni, że panel jurorów ISPO zdecydował się docenić naszą odwagę.”

 


HOJI PRO TOUR – Rewolucja w butach skiturowych

Czy but skiturowy powinien być bardziej zorientowany na podejścia czy zjazdy? Dzięki DYNAFIT w sezonie zimowym 2018-19 ten podstawowy dylemat w końcu przejdzie do przeszłości: teraz but może być po prostu i taki, i taki. Nadchodzi rewolucja, a jej imię to HOJI PRO TOUR. Model wyznacza nowe standardy w kwestiach funkcjonalności, obsługi i wygody użytkowania. Jeden prosty ruch wystarczy, by przekształcić but z lekkiego, skutecznego i dającego pełną swobodę ruchu wspinacza w doświadczonego zjazdowca zachwycającego swoją sztywnością i optymalną transmisją energii. Kompromisy w jakości użytkowania? Nie z tym butem. I to samo dotyczy przemarzniętych palców czy nerwowego przestawiania trybów Climb i Ski. Dzięki zastosowanemu Hoji Lock System (postępowanie patentowe w toku), zmiana pomiędzy trybami jest dziecinnie prosta i więcej niż komfortowa: mechanizm jest bowiem integralną częścią systemu zamykającego składającego się z trzech klamer i Ultra Lock Strap. Do regulacji buta służy zatem tylko jedna dźwignia.

 

Uzasadnienie jurorów:

„Długo oczekiwany produkt. Najlepsze w swojej prostocie rozwiązanie kwestii zmiany trybów z podejściowego na zjazdowy i na odwrót na rynku. Świetny design i znakomita wygoda.”

Sebastian Steinbach, blacksheepsports

 

P49 – Początek nowej ery wiązań pinowych

Na sezon zimowy 2018-19 DYNAFIT wywraca do góry nogami świat wiązań skiturowych, potwierdzając swoją pozycję technicznego lidera i pioniera w dziedzinie skitouringu. Zamiast sprawdzonej, cieszącej się niesłabnącym uznaniem na przestrzeni 30 lat kombinacji pinów po obu stronach przedniego modułu wiązania i odpowiadających im insertów na butach skiturowych, wyposażone w sprężyny piny zostały zintegrowane bezpośrednio z butem w jego przedniej części. Jednocześnie przebudowany został tylny moduł wiązania. Nowy system (postępowanie patentowe w toku) opracowany został specjalnie na potrzeby zawodnicze - certyfikowane przez ISMF wiązanie P49 będzie początkowo kompatybilne z butami DYNAFIT DNA Pintech by Pierre Gignoux. Zalety nowego systemu? Łatwiejsze, wygodniejsze i jeszcze szybsze wchodzenie w wiązanie. Pozwolił on również znacząco obniżyć wagę całego modelu do ultralekkiego poziomu 49 gramów oraz uzyskać kompensację podłużną, dzięki której but jest stale dociskany do wiązania z tą samą siłą i eliminacją ewentualnego luzu podczas wyginania się narty. Z P49 DYNAFIT ustanawia totalnie nowy standard dając zawodnikom kolejną broń w walce z czasem.

 

Uzasadnienie jurorów:

„Niesłychana waga 49 gramów otwierająca nowy wymiar wiązań skiturowych. Zmiana perspektywy i inna budowa przedniego modułu znacząco usprawniają wchodzenie w wiązanie.”

Jan Stala, zwycięzca konkursu  „Zostań jurorem”

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-10-21
SPRZĘT
 

Nowa kolekcja rękawic od Black Diamond

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-30
SPRZĘT
 

Odblaskowa kolekcja Reflective marki Dynafit

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-15
SPRZĘT
 

Plecakowe ABC według marki Gregory

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com