facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2007-02-06
 

Buldery, buldery

Najważniejszym przejściem bulderowym ostatnich miesięcy wydaje się być pierwsze powtórzenie...


Najważniejszym przejściem bulderowym ostatnich miesięcy wydaje się być pierwsze powtórzenie słynnego bulderu Chrisa Sharmy Witness the Fitness, którego dokonał Fred Nicole. Przypomnijmy, że ten piękny problem biegnie po małych chwytach w horyzontalnym piaskowcowym dachu i prasa wspinaczkowa – bynajmniej nie sugerując się słowami Krzyśka, który jak zwykle milczał na temat – z miejsca obwołała go „czymś trudniejszym niż 8C”.
 Do prób na bulderze zainspirował Freda film „Dosage”. Sukces Szwajcara nie przyszedł łatwo – „Big Fred” musiał zmagać się nie tylko z trudnością przechwytów, ale również ze złą pogodą. W dodatku w trakcie prób urwały mi się dwa – na szczęście nie kluczowe – chwyty. Ostatecznie autor Dreamtime wykonał wszystkie 20 ruchów, składające się na Witness the Fitness, w przeddzień Wigilii. Jeśli chodzi o trudności, na razie wiemy, że Fred nazwał problem „najtrudniejszym dachem, jaki przeszedł”. W jego przypadku brzmi to poważnie...

Formą błyszczy ostatnio Włoch Christian Core, czego potwierdzeniem jest  piąte przejście ekstremy Bernda Zangerla New Base Line 8C w Magic Wood.

Nie próżnuje również Japończyk Dai Koyamada, który pokonał kolejną bulderową „ósemkę ce” w Japonii. Bulder nazywa się Orochi 8C i znajduje się w rejonie w Kanoto nieopodal Tokio.

12-01 (151-152) 2006/2007

(kg)

 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
Piotr Michalski
 
2021-03-22
GÓRY
 

Tatrzański hat-trick!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
Piotr Michalski
 
2021-02-05
GÓRY
 

Tatry – nowa droga na Pośredniej Baszcie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com