Znany z solowych wejść na ośmiotysięczniki - Włoch Simone Moro, w tym sezonie zimowym postanowił spróbować swoich sił na K3 znanym jako Broad Peak. Według informacji wynika, że 30 grudnia wylatuje do Islamabadu.
"30 grudnia opuszczam Włochy aby podjąć następne wyzwanie. Chcę zrealizować kolejny plan zdobycia szczytu ośmiotysięcznego, choć zdaję sobie sprawę, że będzie to trudna i ekstremalna wspinaczka. Tylko osiem z czternastu ośmiotysięczników zostało zdobytych w sezonie zimowym. Siedem z nich było zdobytych przez Polaków, a ostatnim szczytem była Shishapangma, którą zdobyłem wraz z Piotrem Morawskim 14 stycznia 2005 roku.
W tym momencie jestem jedynym nie-Polakiem, który w sezonie zimowym wspiął się na ośmiotysięcznik. Po kilku zimowych doświadczeniach w górach najwyższych (z 30 ekspedycji 6 przeprowadziłem w sezonie zimowym) i po przeanalizowaniu sześciu niezdobytych zimą szczytów "8k" postanowiłem dokonać kolejnej próby zimowej wspinaczki. Wybór padł na Broad Peak 8047 metrów. Wyprawa będzie trwać do 17 marca 2008 roku.Portal e-gory.pl jest jedynym w Polsce oficjalnym "korespondentem" wyprawy Simone Moro..."
Więcej informacji: www.e-gory.pl
Źródło:
2007-12-03
(kg)