facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2007-12-03
 

Broad Peak - Simone Moro znowu atakuje

Znany z solowych wejść na ośmiotysięczniki - Włoch Simone Moro, w tym sezonie zimowym postanowił spróbować swoich sił na K3 znanym jako Broad Peak.


Znany z solowych wejść na ośmiotysięczniki - Włoch Simone Moro, w tym sezonie zimowym postanowił spróbować swoich sił na K3 znanym jako Broad Peak. Według informacji wynika, że 30 grudnia wylatuje do Islamabadu.

"30 grudnia opuszczam Włochy aby podjąć następne wyzwanie. Chcę zrealizować kolejny plan zdobycia szczytu ośmiotysięcznego, choć zdaję sobie sprawę, że będzie to trudna i ekstremalna wspinaczka. Tylko osiem z czternastu ośmiotysięczników zostało zdobytych w sezonie zimowym. Siedem z nich było zdobytych przez Polaków, a ostatnim szczytem była Shishapangma, którą zdobyłem wraz z Piotrem Morawskim 14 stycznia 2005 roku.

W tym momencie jestem jedynym nie-Polakiem, który w sezonie zimowym wspiął się na ośmiotysięcznik. Po kilku zimowych doświadczeniach w górach najwyższych (z 30 ekspedycji 6 przeprowadziłem w sezonie zimowym) i po przeanalizowaniu sześciu niezdobytych zimą szczytów "8k" postanowiłem dokonać kolejnej próby zimowej wspinaczki. Wybór padł na Broad Peak 8047 metrów. Wyprawa będzie trwać do 17 marca 2008 roku.Portal e-gory.pl jest jedynym w Polsce oficjalnym "korespondentem" wyprawy Simone Moro..."

Więcej informacji: www.e-gory.pl 

Źródło:


2007-12-03

(kg)

 

Bartek Pasiowiec
 
Goryonline
 
2018-11-14
GÓRY
 

Zmarł Paweł Zadarnowski, ratownik TOPR

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
2018-10-30
GÓRY
 

David Lama zdobywa samotnie Luang Ri w Himalajach!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2018 Goryonline.com