facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-05-05
 

Brąz Edyty Ropek w Trento!

W rozegranej pierwszego maja we włoskim Trento pierwszej edycji Pucharu Świata 2010 we wspinaczce sportowej zawodniczka Alpinus Azoty Tarnów Team Edyta Ropek wywalczyła brązowy medal. Reprezentacja Polski zajęła wysokie drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej tych zawodów.
Tegoroczny sezon zawodów międzynarodowych rozpoczęła edycja pucharu we wspinaczce na czas, rozegrana w centrum malowniczego Trento na Piazza Dante. Rywalizacja na czas odbyła się na tzw. Speed Record Wall, czyli ścianie standardzie, służącej do wspinania na czas z możliwością ustanawiania rekordów świata.

Sukces na tych zawodach odniosła Edyta Ropek, udało się jej wywalczyć brązowy medal. Zawodniczka wspierana przez markę Five Ten nie kryła radości z tego wyniku: „To były dla mnie bardzo ciężkie zawody. Nie nastawiałam się na wynik, bo nie były priorytetem w tegorocznych przygotowaniach. Wystartowałam w nich praktycznie z marszu, nie przerywając cyklu treningowego. Jestem szczęśliwa ze zdobytego medalu, jednak celem na ten rok są mistrzostwa Europy.” – powiedziała po zawodach Edyta.

Bardzo dobrze w zawodach wypadła reprezentacja Polski, po raz pierwszy w historii nasi zawodnicy wywalczyli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej, wyprzedzając reprezentację Ukrainy, ulęgając jedynie Rosjanom.

Znakomicie w zawodach wystartowali Jędrzej Komosiński z PGNiG AZS PWSZ Tarnów i Łukasz Świrk z SMG Lubin. Jędrzej po eliminacjach, z czasem 7,64 sekundy plasował się na drugim miejscu. Po awansie do finałowej ósemki, w wyrównanym biegu z Rosjaninem Stanisławem Kokorinem popełnił błąd przy ruchu do wyłącznika pomiaru czasu, co kosztowało go utratę awansu do kolejnej fazy zawodów. Ostatecznie uplasował się na ósmym miejscu.

Łukasz Świrk uplasował się na szóstej pozycji, po wymagającym biegu z Rosjaninem Jewgienijem Wajczekowskim, nie zdołał awansować do finałowej czwórki. Dobrze zaprezentowali się Jakub Pociecha z PGNiG AZS PWSZ Tarnów i Hubert Styła z Skarpy Lublin. Dla obu panów był to debiut w pucharze poza granicami kraju. Kuba oddał dwa równe biegi, niewiele zabrakło do awansu do finału. Panowie zajęli odpowiednio osiemnaste i dziewiętnaste miejsce.

Ciężki start miała Monika Prokopiuk, zawodniczka Skarpy Lublin. Wystartowała w zawodach mimo kontuzji palca, niestety nie udało się jej awansować do finału i ostatecznie uplasowała się na piętnastym miejscu. Pozycję wyżej uplasowała się jej klubowa koleżanka, Karina Mirosław.

Puchar w Trento zwyciężyli Rosjanie Jewgienij Wajczekowski i Julia Lewoczkina. Na drugim miejscu podium stanęli ich rodacy Stanisław Kokorin i Ksenia Aleksiewa. Trzeci wśród mężczyzn był Czech Libor Hroza.

Kolejna edycja pucharu we wspinaczce na czas odbędzie się w drugiej połowie czerwca w Moskwie. Zawody rozegrane zostaną w klasycznej formule.

Oficjalne wyniki:
Mężczyźni: http://www.ifsc-climbing.org/
Kobiety: http://www.ifsc-climbing.org/
Klasyfikacja drużynowa:  http://www.ifsc-climbing.org

Zawody obsługiwała agencja prasowa:
http://www.newspower.it/

Strona Edyty Ropek:
www.edytaropek.pl 

Strona Polskiego Związku Alpinizmu
www.pza.org.pl
 Edyta Ropek z brązowym medalem PŚ w Trento, fot. A. Kamiński
 Podium kobiet w PŚ w Trento, fot. A. Kamiński
 Lucelia Blanco vs Edyta Ropek, fot. A. Kamiński
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com