facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-10-19
 

Bracia Pou w Brazylii

W ramach wizyty w Brazylii bracia Iker i Eneko Pou postanowili spróbować swoich sił na dwóch charakterystycznych skałach - Corcovado ze słynną statułą Chrystusa Zbawiciela i Sugraloaf Mountain.
Chociaż wybrane drogi były już wcześniej pokonywane przez lokalnych wspinaczy, nikt nie robił tego w tak „freestyle’owym” stylu jak Iker i Eneko.

Na pierwszy ogień poszła droga Totem prowadząca na Sugarloaf. Jak powiedział Eneko - „Świetna wspinaczka w pięknym rejonie Urca. Długi odcinek „The slabs love you” z ruchomymi chwytami i następujący po nim „One step from space” prowadzący granitową granią są wspaniałe.”


Po dniu odpoczynku bracia udali się na Corcovado, gdzie celem stała się droga „Atalio del Diablo”. Pierwsze trudności wspinacze napotkali już na podejściu, które utrudniały gęste zarośla. Wzmagający się wiatr zmusił ich do biwaku pod dwiema ostatnimi sekcjami, w czasie którego jedyną osłoną przed chłodem był koc termiczny towarzyszącego braciom Ralfa Cortesa.

Przy silnym wietrze i coraz większej wilgotności udało im się pokonać dwa ostatnie odcinki wyceniane na 7c.

Po dwóch wspinaczkach Hiszpanie postanowili odpocząć w bardziej charakterystyczny dla Brazylii sposób - plażując, surfując i grając w piłkę nożną. Tym samym kończą świetny sezon letni, w czasie którego uczestniczyli m.in. w projekcie The North Face Exploring The Alps, w ramach którego wraz z Herve Barmassem wyznaczyli nową drogę wspinaczkową na Mont Blanc.

Totem route (8a/250 m) - S.1: 3, S.2: 7b, S.3: 5, S.4: 6c+/7 a, S.5: 6b, S.6: 7 a, S.7: 7b+, S.8: 8a.

Atalio del diablo (8a+/300m) - S.1: 6b, S.2: 8 a+, S.3: 7 a, S.4: 6b+, S.5: 7c, S.6: 7 a+/7b, S.7: 7c.Film dostępny pod adresem: www.redbull.es

Więcej informacji na www.thenorthfacejournal.com


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-07-08
GÓRY
 

Rocznica pierwszego wejścia na Gaszerbrum II

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-03-28
GÓRY
 

Red Bull Szybka Tura

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com