facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-04-24
 

Boliwia - dziewicze szczyty gór Cordillera Apolobamba

Turystyczne Koło Naukowe Wagabunda zaprasza na kolejne slajdowisko w ramach cyklu „Świat bliższy niż sądzisz…”.  Jakub Gałka zabierze nas do Ameryki Południowej.
Kuba zaprezentuje slajdowisko z Boliwii, którego głównym punktem będzie relacja z wejścia na szczyty gór Cordillera Apolobamba, gdzie zdobył 3 dziewicze 5-tysięczniki i dokonał pierwszego powtórzenia wejścia na szczyt FAE3 (pierwsze polskie wejście). Zobaczymy również krótką impresję z Altiplano i Boliwijskiej Dżungli - Parku Narodowego Madidi.

Jakub Gałka jest aktywnym członkiem Klubu Wysokogórskiego w Krakowie. Uczestnik wyprawy eksploracyjnej w Kakshaal Too w Kirgistanie (liczne wspinaczki na dziewicze wierzchołki 4 i 5-tysięczne). Od wielu lat odwiedza różne zakątki Ziemi, w których realizuje swoje plany wspinaczkowe i podróżnicze. Zdobył kilkanaście alpejskich 4-tysięczników, wspinał się także w Himalajach (6000 m n.p.m.), Pamirze (7100 m n.p.m.), Tien-Szan. W czasie wyprawy do Pakistanu eksplorował dziewiczą dolinę Sathmarau w Karakorum Zachodnim (5400 m n.p.m., rejon działania tegorocznej wyprawy). Zdobył dwa 5-tysięczniki w Cordillera Blanca w Peru.

 
fot. Jakub Gałka

W czasie swoich podróży także fotografuje, najchętniej przyrodę i krajobraz. Zarówno zdjęcia jak i reportaże ze swoich wypraw publikował w prasie branżowej (Góry, American Alpine Journal, itp.).

 
fot. Jakub Gałka

Slajdowisko będzie wstępem do III Konferencji Nieodkryte Przestrzenie Biznesu- Ameryka Południowa. Więcej o konferencji na stronie: http://www.wagabunda.krakow.pl/index.php/9-uncategorised/108-i-konferencja-nieodkryte-przestrzenie-biznesu

fot. Jakub Gałka
Pokaz odbędzie się o godz. 19.00 we wtorek 24.04.2012 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

Zapraszamy wszystkich serdecznie
Wstęp wolny
TKN Wagabunda

Więcej informacji na stronie: http://www.wagabunda.krakow.pl/
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com