facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-10-11
 

Bogowie gór (Tychy)

W najbliższy piątek, 7 października, w galerii Teatru Małego w Tychach odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej podróżnika i fotografa Jerzego Pawlety.


W najbliższy piątek, 7 października, w galerii Teatru Małego w Tychach odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej podróżnika i fotografa Jerzego Pawlety.

Wernisaż będzie połączony z prezentacją książki Jerzego Pawlety "Nepal. Bogowie Gór" oraz pokazem slajdów z autorskim komentarzem Autora.

Jerzy Pawleta pochodzi ze Śląska. Długo szukał swego miejsca w życiu. Dwa razy zdawał na architekturę, był m.in. złotnikiem, drwalem i konserwatorem zabytków. Fotografuje od dziecka. Jego rodzice żyli podróżami i sztuką. Matka interesowała się sztuką klasyczną, a ojciec awangardową. W jego rodzinnym domu było mnóstwo albumów poświęconych malarstwu, które jako dziecko oglądał na okrągło. Kiedy dostał pierwszy aparat fotograficzny, szukał w rzeczywistości krajobrazów i sytuacji, które znał z obrazów...

Wielokrotnie zdobywał nagrody na różnych konkursach fotograficznych; miał wiele wystaw indywidualnych i brał udział w wystawach zbiorowych. Otrzymał także wyróżnienie w konkursie miesięcznika "Podróże" - Podróżnik Roku 2001 za zdobycie Korony Gór Polskich. W tym samym roku wspinał się w Alpach i pojechał w Himalaje, bo lubi podejmować coraz trudniejsze wyzwania.

Galeria Teatru Małego w Tychach, ul. Kardynała Hlonda 1. Początek wernisażu o godz. 18.

Więcej: http://www.jpfoto.art.pl/

(kg)

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com