facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-05-28
 

BMW 2.1: Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego zgodnie z podanym terminem!

Po burzliwych naradach w komitecie BMW 2.1 postanowiliśmy, że organizowany przez KW Kraków I Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego w Dolinie Kobylańskiej odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 29 maja.
Zwiad na temat warunków wspinaczkowych dostarczył w miarę optymistycznych danych, dlatego postanowiliśmy już dłużej nie czekać i przeprowadzić zawody w ten weekend. Prognozy pogody są w miarę optymistyczne - przynajmniej na piątek i sobotę, co oznacza, że warunki nie powinny się pogorszyć, zatem serdecznie zapraszamy do Kobylan!Więcej szczegółów i regulamin zawodów na stronie:

http://kw.krakow.pl/memorial/index.php?option=com_content&view=article&id=3&Itemid=4

Zdecydowanie mniej optymizmu wypływa z wizji w Dolinie Brzoskwinki. Mimo opadów codziennie monitorujemy warunki w dolinie i niestety nie mamy dobrych wieści. O ile skały po prywatnej stronie mają tendencję do przesychania, to zacieniona strona jest cały czas bardzo mokra. Żadna z 9 Chrośnieńskich Skał nie nadaje się do komfortowego wspinania. Zacieki kurczą się, ale potrzeba przynajmniej 2-3 (!!!) dni całkowitej suszy, żeby dało się wspinać. Po prywatnej stronie z 7 udostępnionych skał da się wspinać tylko na połowie Cygańskiej Turni i pojedynczych drogach na pozostałych skałach, a i tak trzeba się liczyć z wodą i błotem w chwytach. Pół suchej skały i około 10 z ponad 100 dróg to zdecydowanie za mało na przeprowadzenie Mityngu, tym bardziej Bezciśnieniowego :)

Od 4 tygodni nie było w Krakowie dnia bez deszczu. Jeśli nie padało w dzień, to padało w nocy. Dziś (czwartek 27.05) jest co prawda słoneczny dzień, ale padało nad ranem.

Planując BMW 2.1 na drugą połowę maja ciężko było przewidzieć taką sytuację.Następny termin II Memoriału Piotra Dawidowicza w ramach BMW 2.1 to 5 czerwca - sobota. Oby tym razem pogoda choć trochę pomogła w naszych planach.

Wojciech Bieniek
Jacek Trzemżalski
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com