facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-02-18
 

biwak zimowy WinterCamp 2016 - turnus II

Jak wędrować po górach aby nie narażać się na niebezpieczne sytuacje? O czym pamiętać gdy na szlaku zastanie nas noc? W jaki sposób uniknąć tragicznych skutków zejścia lawiny? Odpowiedzi na te pytania to nie wiedza przeznaczona wyłącznie dla alpinistów, ale niezbędne informacje dla każdego, kto wybiera się zimą w góry. I to właśnie z myślą o amatorach powstał WinterCamp – zimowy biwak podczas którego doświadczeni specjaliści z GOPRu i TOPRu będą szkolić każdego, kto zimą chce w górach czuć się bezpiecznie.Już po raz siódmy, u stóp schroniska na Turbaczu, powstanie wyjątkowe obozowisko – kilkadziesiąt namiotów, jamy śnieżne i lodowa ściana to tylko niektóre elementy zimowego miasteczka. Na jego terenie zgromadzą się pasjonaci aktywności w górach. W związku z ogromnym zainteresowaniem wydarzeniem, po raz pierwszy odbędą się aż dwa turnusy – 11-14 oraz 18-21 lutego 2016. Zgłoszenia można wysyłać przez stronę http://wintercamp.pl/ – liczba miejsc jest ograniczona.


W ciągu czterech dni odbędą się szkolenia:


LAWINOWE

Specjaliści pokażą jak i kiedy powstają lawiny, wyjaśnią jak bezpiecznie poruszać się po zagrożonym terenie, a także przedstawią metody poszukiwania zasypanych ludzi. Będzie można również samodzielnie doświadczyć poszukiwań zaginionego. Zajęcia obejmują wykłady i prezentacje multimedialne, ale także praktyczne szkolenia w terenie z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu oraz lawinowe ABC (detektor, łopatka, sonda).


MEDYCZNE

Szkolenie zostało przygotowane tak, aby poza wiedzą teoretyczną i przydatnymi poradami, uczestnicy osobiście przećwiczyli – w zimowych warunkach terenowych i pod okiem profesjonalistów – najbardziej przydatne i efektywne metody ratownictwa medycznego.


BIWAKOWANIE I PORUSZANIE SIĘ W TERENIE

Awaryjny biwak zimą to rzecz niecodzienna i potencjalnie niebezpieczna. Podczas szkolenia instruktorzy powiedzą i pokażą jak zabezpieczyć się przed chłodem i wiatrem podczas nieplanowego noclegu w górach. Po wybudowaniu jamy śnieżnej przeprowadzą trening używania czekana oraz poruszania się w trudnych warunkach zimowych.


DOBÓR SPRZĘTU I PRAKTYCZNE UŻYWANIE ZIMĄ

W trakcie szkolenia instruktorzy podpowiedzą jak dobrać sprzęt zgodny z potrzebami i pokażą jak drobne akcesoria ułatwiają życie. W praktyce będzie można zobaczyć jak zagotować wodę na śniegu oraz spać
w namiocie w sposób bezpieczny i wygodny. Zaprezentowanych zostanie wiele przydatnych, najnowszych rozwiązań technologicznych stosowanych obecnie w sprzęcie oraz odzieży outdoorowej.


SKITOUROWE

Podczas szkolenia będzie można poznać różnice między skialpinizmem, a innymi narciarskimi dyscyplinami. Pokazany zostanie specjalistyczny sprzęt, a instruktorzy wyjaśnią jak dobrać narty i buty do umiejętności
i portfela. Przedstawione zostaną również podstawowe techniki poruszania się na skitourach w różnym terenie i warunkach atmosferycznych.

 

WinterCamp to także cała masa dodatkowych atrakcji. Codziennie uczestnicy będą mogli brać udział
w zajęciach na świeżym powietrzu – między innymi w zajęciach ze wspinaczki lodowej na specjalnie przygotowanej sztucznej ścianie oraz w zawodach, będących swego rodzaju podsumowaniem szkolenia
w formie gry terenowej. Wieczorami w ciepłej sali schroniska odbywać się będą spotkania z wyjątkowymi gośćmi – alpinistami i podróżnikami, którzy poświęcili swoje życie górom. Nie zabraknie także tradycyjnego ogniska z kiełbaskami!

Zapraszamy do zapisów!

Więcej informacji na stronie http://wintercamp.pl/

 

Organizatorem biwaku jest Polish Outdoor Group (POG), organizacja non-profit zrzeszająca polskie firmy związane z szeroko pojętą turystyką górską. Głównym zadaniem POG jest działanie na rzecz promocji outdooru i aktywnego trybu życia. Podczas sześciu poprzednich edycji WinterCamp udało się przeszkolić ponad 600 osób.

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Łukasz Ziółkowski
 
Goryonline
 
2021-12-06
WYDARZENIA
 

17. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-12-03
WYDARZENIA
 

Warsztaty Akademii GOPR na Krakowskim Festiwalu Górskim

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-11-18
WYDARZENIA
 

XXV Dni Gór w Świdnicy

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com