facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-07-31
 

Biwak - przydatne gadżety

Producenci oferują coraz więcej akcesorii, które są bardzo przydatne na normalnym biwaku - zarówno dla tych, co spędzają czas w jednym miejscu, jak i dla tych, którzy wędrują codziennie z plecakiem i przemieszaczają się z miejsca na miejsce.
Nowoczesne materiały i technologie pozwalają znacząco obniżyć ciężar i wymiary bagażu, co sprawia, że tym chętniej widzimy taki sprzęt w swoim ekwipunku.

Kuchnia - sprzęt warty uwagi:


1) wiaderko składane o pojemności 10 lub 20 litrów Folding Bucket. Po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca w dołączonym pokrowcu. Wersja 20-litrowa mieści się w pokrowcu o wymiarach 11 x 11 x 3 cm, a wersja 10-litrowa - 10 x 10 x 2,5 cm. Wiaderko wyposażone jest w wygodne rączki oraz uchwyt w dolnej części, który ułatwia operowanie wiaderkiem. Wiaderko po wypełnieniu stoi samodzielnie, bez obawy, że wyleje się zawartość. Produkt idealny na turystycznym biwaku, na kajaku, na jachcie, w samochodzie.


2) składane naczynie Kitchen Sink 10 litrów Sea To Summit - składana miska powinna znaleźć się na wyposażeniu każdego outdoor`owca. Kompaktowa budowa, mocna konstrukcja, łatwość użycia są wielką zaletą takiej miski. Można ją używać w kuchni jako świetne naczynie do mycia garów, a także jako podręczną miskę do mycia samego siebie. Pojemność 10 litrów jest wystarczająca, aby dobrze się umyć włącznie ze stopami. Miska po napełnieniu jest stabilna, gdyż specyficzny kształt utrzymuje miskę samodzielnie. Dwie wygodne rączki ułatwiają zaczerpnięcie wody np. w rzece, jeziorze i dalsze przenoszenie w określone miejsce. Dołączony pokrowiec pozwala na spakowanie miski do niewielkich rozmiarów.

3) pojemnik na przyprawy SpiceBox Light My Fire - pojemnik ma trzy przegródki odzielone od siebie, dzięki czemu podstawowe przyprawy zawsze można zabrać ze sobą i rozkoszować się dobrym smakiem potraw także na biwaku.

4) osłonka przeciwwietrzna do palnika Faltwindschutz Tatonka - bardzo dobra propozycja dla gotujących poza namiotem, gdyż idealnie zabezpiecza palnik przed wiatrem, dzięki czemu przygotowanie posiłku trwa znacznie krócej. Oprócz tego oszczędzamy sporo paliwa, co nie jest bez znaczenia w rejonach, gdzie do sklepu bardzo daleko, a mamy jego ograniczoną ilość. Dostępne są dwie wersje osłonki - 8- i 10-panelowa, które różnią się także wysokością.


5) krzesiwo FireSteel Light My Fire - niezależnie od warunków, wilgotności, temperatury czy nawet zamoczone - po wytarciu z wody nadaje się zawsze do użytku. Odpalenie palnika gazowego, benzynowego czy ogniska przy pomocy krzesiwa zawsze się uda. Dostępne są trzy rodzaje krzesiw, które różnią się tylko grubością o średniej ilości zastosowania 1500, 3000 i 12 000 razy w modelach Firesteel Mini, Firesteel Scout i Firesteel Army.


6) zestaw kuchenny Alpine Kitchen Set MSR - zestaw bardzo przydatny w biwakowej kuchni umożliwiający trzymanie przypraw i kuchennego wyposażenia w jednym miejscu. Zestaw składa się z różnej ilości pojemniczków i przyborów (duży pojemnik z pokrywką, składane: duża łyżka z miarką, cedzak, łopatka do smażenia, 7 małych pojemników na przyprawy, saszetka wewnętrzna z gąbką do mycia, 2 pojemniki na płyn, deska do krojenia).


Inne gadżety:

7) Bezklamerkowa linka do wieszania prania Clothesline Sea To Summit - pranie w czasie dłuższej wędrówki czy podróży może zdarzyć się zawsze. Super linka, gdyż nie trzeba zabierać ze sobą klamerek, aby powiesić na niej pranie. Każdy prawdziwy biwakowicz powinien ją mieć!


8) mydło turystyczne w listkach Pocket Soap Sea To Summit - to cienkie listki mydła umieszczone w przydatnym pokrowcu, które bardzo łatwo i szybko można używać do mycia - tyle ile potrzeba bez konieczności moczenia jak zwykle całego mydła. Często normalne mydło wypada z mydelniczki w czasie podróży, brudząc całą zawartość. Pudełko zawiera 50 cienkich listków.

Dokończenie artykułu i więcej poradniku na stronie sklepu: e-biwak.pl.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-06-08
BIZNES
 

Największy brand corner Fjällräven w Polsce otwarty!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

Pierwsze MOUNTAIN SHOPY w Polsce!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

The North Face: Odkrywaj świat z dumą

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com