facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-11-23
 

Birma w TKN Wagabunda (24 listopada, Kraków)

Turystyczne Koło Naukowe "Wagabunda" zaprasza Państwa na spotkanie z Elą Sermet, studentką UEK, która wybrała się w podróż po Indochinach.
Kraj rządzony przez Juntę Wojskową. Kraj, w którym zatrzymał się czas, gdzie można jeszcze zobaczyć i poczuć na własnej skórze tę prawdziwą kulturę Indochin.Kraj, który zadziwia, oszałamia, powala na kolana. Kraj, gdzie ludzie są niesamowicie życzliwi, każdy podróżnik jest dla nich jak gwiazda rock’a,. Kraj, którego nie da się zapomnieć!
Jej nasycenie buddyzmem powala. Miasta, krajobrazy, ludzie, widoki, zabytki, świątynie tego, mało popularnego turystycznie, kraju robią ogromne wrażenie. Każde miejsce ma w sobie cos wyjątkowego.

Birma była drugim z pięciu krajów, które zwiedziłam (Tajlandia, Birma, Laos, Kambodża, Malezja) spędziłam tam 3 tygodnie. Odwiedziłam 14 miast, podróżując tylko lokalnymi autobusami, pociągami, rowerem, łodzią lub na nogach. Cel był jeden - zwiedzić, poznać, doświadczyć jak najwięcej za jak najmniejszą kasę i jak najrzadziej płacić za to rządowi.
Birma dla mnie to kraj totalnego absurdu – tutaj nie można próbować tego zrozumieć, tutaj można się tylko z tego śmiać. Dzieci mówią Ci "bye, bye" na powitanie, pojazdy łamią prawa fizyki, benzynę sprzedaje się w butelkach po mineralnej stojące pod parasolem. W całym kraju nie ma ani kropli mleka w sklepach, kawa tylko 3w1, wszystkie zachodnie utwory są przerobione na covery w ich języku. Lewostronny ruch w ciągu jednego dnia zmieniono na prawostronny zapominając, że miejsce kierowcy zostało po tej samej stronie. Nikt w miastach nie używa nocą świateł, bo to psuje pojazd, sieci komórkowe mają takie ceny, że tylko jakieś gwiazdy mają telefon, Internet jest..., ale nie pytaj jak szybki ;)
Przeżyłam tam i piękne i straszne chwile – ale jedno można powiedzieć: kraj warty odwiedzenia!


Spotkanie odbędzie się o godz. 19 we wtorek 24.11.2009 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

Zapraszamy wszystkich serdecznie!
Wstęp wolny!

Źródło: ceneria.pl
 Birma
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com