facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2013-04-19
 

Birma – w kraju uśmiechniętych ludzi - slajdowisko w Wagabundzie

Turystyczne Koło Naukowe "Wagabunda" zaprasza na spotkanie z Łukaszem Kurbielem, który w ramach slajdowiska z cyklu "Świat bliższy niż sądzisz…” opowie o niezwykłym państwie w Azji.
Birma - „Azja, której już nie ma” powoli otwiera się na świat i zaczyna ściągać rzesze turystów. Lecąc tam w lutym tego roku, miałem nadzieję zobaczyć ją jeszcze nietkniętą masową turystyką. Slajdowisko będzie krótką, ale intensywną podróżą przez ten kraj.

Zaczniemy od Rangun, byłej stolicy Birmy, gdzie swoją wielkością i ilością złota olśniewa pagoda Szwedagon, następnie udamy się na trekking w pięknych okolicach Kalew, który zakończy się na brzegu jeziora Inle znanego z charakterystycznego sposobu połowu ryb przez miejscowych rybaków. Przez jaskinię w Pindalaya z tysiącami (ponad 8700!) wizerunków Buddy dotrzemy do Mandalay, gdzie będziemy zachwycać się buddyjskimi świątyniami, najdłuższym drewnianym mostem na świecie w Amarapurze czy byłą stolicą Inwą.

Wraz z nurtem Irawadi spłyniemy do olśniewającego Baganu, gdzie spędzimy kilka dni poznając na rowerze uroki jego tysiąca świątyń, pobliską Mt. Popę oraz lokalny targ gdzie biały człowiek wciąż jest wielką atrakcją dla roześmianych Birmańczyków. Jednak do Birmy nie jeździ się tylko dla wspaniałych zabytków i pięknych krajobrazów, ale dla jej mieszkańców. To kraj niezwykle uśmiechniętych i pogodnych ludzi.


Łukasz Kurbiel

Fot. Łukasz Kurbiel

Łukasz Kurbiel –  absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, zapalony sportowiec  i miłośnik podróży, redaktor portalu odkryjmalopolske.pl, nałogowo popijający Yerba Mate i zieloną herbatę.

Slajdowisko odbędzie się o godz. 19.00 we wtorek 23.04.2013 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

Wstęp wolny!

Więcej informacji na stronie: 
http://www.wagabunda.krakow.pl/
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com