facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-10-27
 

Big 10 2010 – Antisana, Illinizas

Serwis www.GORYonline.com objął patronatem kolejną już wyprawę do Ameryki Południowej organizowaną przez Izę Sapuła i Jarka Łączkę.
Tym razem Iza i Jarek udają się do Ekwadoru, a wyprawa jest częścią większego projektu o nazwie BIG 10. Celem projektu jest zdobycie całej Wielkiej Ekwadorskiej Dziesiątki, czyli wszystkich szczytów wyrastających ponad 5 tysięcy metrów nad poziom morza w Ekwadorze. Podczas wcześniejszych wypraw uczestnicy wyprawy zdobyli cztery szczyty z Wielkiej Dziesiątki (Chimborazo 6310 m n.p.m., Cotopaxi 5897 m n.p.m., Cayambe 5790 m n.p.m., Sangay 5230 m n.p.m.), a na rok 2010 planują zdobycie kolejnych trzech pięciotysięczników:

    * Antisana 5758 m n.p.m.
    * Illiniza Sur 5245 m n.p.m.
    * Illiniza Norte 5105 m n.p.m.

Wyprawa rusza 23 listopada 2010 roku, a jej zakończenie planowane jest na 18 grudnia 2010.

Więcej informacji o wyprawie na blogu Izy.

Uczestnicy wyprawy:

Iza SapułaZ wykształcenia psycholog, z zawodu HR manager z porywu duszy - włóczęga, podróżnik, górołaz. Ciekawość świata i otwartość na nowe doświadczenia od zawsze nie pozwalają jej usiedzieć w jednym miejscu. Swą przygodę z górami i podróżowaniem rozpoczęła w 2002 roku na Kaukazie. Szczególnym sentymentem darzy Andy i Amerykę Południową. W ciągu sześciu wypraw na ten kontynent zdobyła kilkanaście andyjskich szczytów m.in. Cotopaxi, Pico Bolivar, Sangay, Alpamayo, Illimani, Sajama. Ostatnia wielomiesięczna wyprawa do Ameryki Południowej nie tylko nie ostudziła jej fascynacji tym kontynentem, lecz rozbudziła ją jeszcze bardziej.

Jarek ŁączkaPsycholog, podróżuje, przy okazji zdobywa góry najchętniej te w Andach. Interesuje go prawie wszystko, co z Ameryką Południową związane: od wspaniałej przyrody Andów, Amazonii czy Patagonii po chilijskie wino i argentyńską wołowinę. Podczas ostatniej ponad rocznej wyprawy przemierzył kontynent od karaibskich wybrzeży po najdalej na południe wysunięty cypel Ziemi Ognistej.

Patroni medialni:PartnerzySponsor sprzętowy


 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-03-28
GÓRY
 

Red Bull Szybka Tura

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com