facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-04-07
 

Bieszczadzki Puchar Paralotniowy 2010

To już cztery lata jak paralotniarze ruszyli na podbój bieszczadzkiego nieba. Za nimi wiele przelecianych kilometrów, pobite rekordy i niezapomniane chwile w powietrzu i na ziemi. Po zimowym odpoczynku termika budzi się do życia, a wraz z nią "Skrzydło Ludzie".
Już po raz piąty najlepsi piloci paralotniowi będą walczyć o miano najlepszego „Skrzydło Ludzia” w najdłuższym wyścigu paralotniowym w Polsce. Jak zwykle zaczynają 1 kwietnia o wschodzie słońca, by ostatniego dnia września, gdy słońce schowa się za horyzontem, dolecieć do mety.
Bieszczadzki Puchar Paralotniowy to nietypowe, a zarazem wyjątkowe zawody cieszące się coraz większym zainteresowaniem w środowisku paralotniarzy i zyskują coraz więcej sympatyków.

Ogólne zasady udziału w BPP nie ulegają zmianie i są dokładnie opisane w regulaminie zawodów. Zwyczajowo, od 1 kwietnia do ostatniego dnia września, piloci startujący w Pucharze walczą o rekordowe wyniki w jak najdłuższych lotach, bez używania silnika, samodzielnie wybierając miejsce startu i lądowania. Jedną z najcenniejszych umiejętności jest przemieszczanie się na długich dystansach, wykorzystując jedynie wznoszące prądy termiczne.
Piloci zdani są na własne siły i umiejętności. Samodzielnie muszą oceniać warunki atmosferyczne (m.in. kierunek i siłę wiatru) i na podstawie takiej analizy wybrać miejsce i czas startu. Umiejętnością niezwykle przydatną, przy tak skonstruowanej formule zawodów, jest oczywiście bardzo dobra znajomość terenu oraz zdolność przetrwania w nieprzewidywalnych i często niesprzyjających warunkach. Każdy uczestnik BPP zdany jest wyłącznie na siebie, zarówno w powietrzu, jak i po wylądowaniu. Niejednokrotnie bywało, że pilot po przebyciu długiego dystansu zmuszony był nocować pod gołym niebem.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na www.bpp-info.pl, gdzie można znaleźć obszerne informacje o pucharze, zawodnikach, rejestracji i regulaminie.

Zwycięzcami BPP w poprzednich edycjach byli:

BPP 2006 – Wacław Kuzło (Prowing Team)
BPP 2007 – Michał Warda (Karpaty Paragliding Team)
BPP 2008 – Wacław Kuzło (Prowing Team)
BPP 2009 – Mariusz Witlański (Prowing Team)

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia, sprzyjających warunków atmosferycznych, dobrej zabawy oraz jak najlepszych wyników w klasyfikacji końcowej.

Organizatorami BPP są: Aeroklub Politechniki Rzeszowskiej, Aeroklub Bieszczadzki, Starostwo Powiatowe Lesko, Urząd Miasta i Gminy w Lesku oraz Prowing.
 Bieszczadzki Puchar Paralotniowy 2010
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com