facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-12-21
 

Biegówki SNS - inauguracja na metrowym śniegu

Na kilka dni przed pierwszą edycją cyklu Salomon Nordic Sunday w Jakuszycach spadł metr śniegu. Do weekendu ratraki zdążyły jednak ubić trasy i założyć ślady, więc zawody rozegrane w niedzielę 19 grudnia odbyły się w idealnych warunkach.
Na pierwszej w tym sezonie imprezie pojawiło się mnóstwo chętnych, tak że praca biura musiała zostać przedłużona o pół godziny, a i tak wszyscy chętni nie zdążyli odebrać kart startowych. Przy następnych zawodach organizatorzy proszą o nieco wcześniejsze przybycie. Ponad 120 osób nie zmartwiło się wcale pogodą: przy dużej wilgotności temperatura odczuwalna była znacznie niższa niż -9 stopni. Ale trasy w pierwszej edycji przygotowano szczególnie dla początkujących, także dystanse na Mini i Mega były nieco krótsze niż zapowiadane 10 i 20 km.

Mniej więcej tyle samo osób wystartowało stylem klasycznym i dowolnym, ale zdecydowanie za mało było pań - w związku z tym apelujemy szczególnie mocno do płci pięknej o przełamanie niepewności. To naprawdę nic strasznego - krótsza trasa jest łagodna, nie ma trudnych zjazdów ani wyczerpujących podejść, także nawet niedoświadczeni narciarze zdążą dotrzeć na metę w limicie czasu. Na tych właśnie trasach objawili nam się też wczoraj dwaj wspaniali juniorzy z Jeleniej Góry i Miłkowa, z których jeden stylem klasycznym, drugi dowolnym na dystansie mini pokonali wszystkich zawodników!

fot. Szklarnia.tv


Na następne zawody z cyklu SNS zapraszamy 16 stycznia do czeskiego Bedrichova - tuż za granicą, 35 km od Jakuszyc. Miłość naszych sąsiadów do nart biegowych gwarantuje, że zawodnicy spędzą dzień w miejscu idealnym dla amatorów tego sportu, a rywalizacja Polska vs Czechy zyska nową oprawę!

Pełne wyniki, galerie zdjęć i zapisy na www.sns-nartybiegowe.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com