facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-06-17
 

Bieg przez Gorce (3 września, Gorce)

Trasa zawodów wiedzie granią Gorców czerwonym szlakiem przez Lubań i Przełęcz Knurowską na Turbacz, zaś z Turbacza na Długą Polanę - szlakiem zielonym.


W Gorcach zostanie zorganizowany ok. 40-kilomerowy bieg górski.

Biegi górskie są w Polsce dyscypliną wciąż niezbyt popularną. Dużą popularnością cieszą się za to na Słowacji, gdzie z roku na rok startuje w nich coraz więcej Polaków, głównie z Podhala. Jedynymi długodystansowym biegami górskimi w Polsce są odbywający się w Sudetach bieg Boguszów-Gorce oraz Bieg o Puchar Rzeźnika w Bieszczadach. W tym roku taka impreza odbędzie się także na Podhalu.

Inicjatorem i organizatorem Maratonu Gorce jest Szymon Sawicki z Nowego Targu, który w zawodach tego typu startuje od kilku lat. Bieg rozegrany zostanie 3 września. Start odbędzie się w Krościenku, meta - w Nowym Targu na Długiej Polanie. Trasa zawodów wiedzie granią Gorców czerwonym szlakiem przez Lubań i Przełęcz Knurowską na Turbacz, zaś z Turbacza na Długą Polanę - szlakiem zielonym. W biegu mogą wystartować osoby powyżej 18. roku życia legitymujący się dobrym stanem zdrowia i aktualnymi badaniami lekarskimi. Mężczyźni wystartują w trzech kategoriach wiekowych, kobiety - w kategorii open.

Zgłoszenia udziału w zawodach przyjmowane są do końca sierpnia. Zainteresowani mogą dzwonić do organizatora (tel. 0-601 841 739).

2005-06-17

(kb)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com