facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-03-25
 

Biebrza na przedwiośniu - warsztaty przyrodnicze

Samyang, we współpracy z fotografem Łukaszem Łukasikiem, zapraszają na niecodzienne warsztaty plenerowe „Biebrza na przedwiośniu”, które odbędą się w Biebrzańskim Parku Narodowym w dniach 03–06.04.2014.

Motywem przewodnim warsztatów są zjawiska przyrodnicze w jednym z najbardziej spektakularnych miejsc w Polsce. Biebrzański Park Narodowy o tej porze słynie przede wszystkim z ptaków na przelotach, ptaków lęgowych, rozlewisk, niebieskich żab moczarowych, łosi, pól kaczeńcowych.

Łukasz Łukasik, dla którego fotografia przyrody stała się nie tylko pasją, ale również sposobem na życie, poprowadzi cześć praktyczną oraz podzieli się swoją wiedzą teoretyczną z zakresu fotografii przyrody ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki pracy w trudnym terenie, jakim jest Biebrzański Park Narodowy o tej porze roku. Markę Samyang będą reprezentować Adam Śmiałek i Piotr Madura, którzy poprowadzą wykłady na temat teleobiektywów: od pojęć teoretycznych, po czystą praktykę. Poznamy sposoby omijania ograniczeń, zmierzymy się mitami, nauczymy się sprawnie operować najdłuższymi ogniskowymi wykorzystywanymi w fotografii. Dowiemy się także, że sam obiektyw to nie wszystko. Na koniec spojrzymy na zagadnienie z punktu widzenia filmowca.

W terenie dotrzemy do wyjątkowych i nierzadko trudno dostępnych miejsc, gdzie wykorzystamy całą wiedzę teoretyczną pod czujnym okiem specjalistów. Fotosafari zostanie podzielone na dwa bloki (wczesnoporanny oraz wieczorny), aby efektywnie wykorzystać warunki oświetleniowe.

W trakcie 4–dniowych warsztatów będzie możliwość nieodpłatnego wypożyczenia i przetestowania obiektywów Samyang oraz akcesoriów marki Triopo. Warsztaty skierowane są do zaawansowanych fotografów, jak również do pasjonatów przyrody, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w fotografii przyrodniczej. Multidyscyplinarny zakres programu, realizowany w kameralnej atmosferze gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie.Warsztaty otwierają również miesiąc z Samyangiem w Biebrzańskim Parku Narodowym. Aż do 5 maja będzie można nieodpłatnie wypożyczyć obiektywy Samyang, dzięki którym obserwacja przyrody stanie się jeszcze bardziej inspirująca. Pełen asortyment obiektywów dostępny będzie w Mamuciej Dolinie (Szostaki 13, 18-420 Jedwabne - www.mamuciadolina.pl).
 
Termin: 03 – 06 kwietnia 2014
Miejsce: Mamucia Dolina, Szostaki 13, 18-420 Jedwabne (www.mamuciadolina.pl)
Cena: 299 zł/osoba

W cenie:
warsztaty terenowe (2 dni)
warsztaty kameralne (3 dni)
bilety wstępu do BPN (2 dni)  
bilety wstępu na prywatne wieże widokowe
wyżywienie (śniadanie + obiadokolacja)
nocleg
poczęstunek

Ilość miejsc: 17
Zapisy oraz więcej informacji: info@samyang.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com