facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-10-09
 

Bezciśnieniowy Mityng Wspinaczkowy 2.0 (17.10.2009*) - kolejne wiadomości

Miło nam poinformować, że do partnerów BMW 2.0 dołączyły firmy Petzl, Beal, Mammut, Rock Pillars i DMM.

Przez to pula nagród powiększyła się w sposób znaczny i wydaje się, że trudno będzie utrzymać ortodoksyjną bezciśnieniową formułę.

Postanowiliśmy rozegrać tym razem dwa memoriały:
II Memoriał Piotra Dawidowicza i I Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego.
Formuła rywalizacji tradycyjnie będzie znana niemalże w ostatniej chwili, ale podamy ją podczas rozpoczęcia imprezy, a nie tak jak podczas BMW 1.0 przy samym zakończeniu.

Biuro BMW będzie, podobnie jak poprzednio, pod Mysiurą, a zapisy rozpoczynamy od godziny 10.00. Potrwają one do godziny 12.00. Prosimy o nie wjeżdżanie samochodami w głąb doliny, mimo że zastaniecie tam zaparkowane auta organizatorów. Gmina Liszki przygotowała dla nas duży parking na wylocie doliny we wsi Chrosna. Uprasza się o oszczędne zajmowanie miejsc.

Jeszcze raz zwracamy się z apelem o powstrzymanie się od wspinania po prywatnej stronie doliny, przynajmniej do dnia BMW 2.0, nie tylko ze względu na bezpieczeństwo. Prace ekiperskie są bardzo uciążliwe dla właścicieli działek, więc nie przeciągajmy struny zwiększoną obecnością na drogach, które już teoretycznie zostały poprowadzone. Nie chcemy dawać niezdecydowanym właścicielom powodu do negatywnego odbioru wspinaczy – przynajmniej na tym najbardziej uciążliwym etapie robót ziemno-wiertniczych.
Wszystkie drogi – mimo, że w większości piękne i długie - wymagają szlifu kosmetycznego – usunięcia kruszących się stopni i wyczyszczenia z ziemi i pyłu po wierceniach.

Negocjacje dotyczące Gołębiej, Wodnej, Diablej i Krzyżakowej Skały ciągle trwają. W proces dyplomatyczny udało nam się zaangażować także TVP Kraków. Szczególne podziękowania należą się Pani redaktor Marcie Mastyło.

Przy okazji okazało się, że przebieg granicy działki między Kanionem a Gołębią Skałą jest niejasny, dlatego do wyjaśnienia sprawy zaprzestaliśmy ekipowania dróg (Jajco VI.3+, już została zawiercona) w Kanionie i prosimy o nie podejmowanie wspinaczki na jedynej ubezpieczonej tam drodze: Kogel Mogel Jazz VI.5.  

Wkrótce podamy listę poprowadzonych już dróg po prywatnej stronie doliny.

Włodek Porębski
Nasze Skały

Jacek Trzemżalski
Komisja Wspinaczki Skalnej PZA

* termin rezerwowy: 24.10.2009


Bartek Pasiowiec
 
 
Darek Kaptur
 
2019-06-13
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Słomkowa Skała, Morsko - skałoplan

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
2019-06-04
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Kolejny ekstrem Laury Rogory we włoskim Collepardo - "Réveille-toi" 9a

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-06-04
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Wycinki drzew i krzewów pod skałami - "Nasze Skały" apelują o rozwagę

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com