facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Beskidzki Topór 2016 – nowa impreza w Lidze Biegów Górskich Dare 2b!

W tym sezonie do Ligii Biegów Górskich Dare 2b dołączył Beskidzki Topór, który 21–22 maja odbędzie się na dystansach: 43 i 73 kilometry. Pomysłodawca i organizator imprezy - doświadczony biegacz górski Tomasz Klisz przygotował serię atrakcji zarówno dla uczestników jak i wspierających ich kibiców. W Beskidzie Małym nie zabraknie miasteczka namiotowego, specjalistycznych porad doświadczonych biegaczy jak i niezapomnianych, beskidzkich krajobrazów. 


 

Mimo, że to dopiero pierwsza edycja imprezy, przygotowana została z imponującym rozmachem. Organizatorzy już na kilka miesięcy przez wydarzeniem uruchomili program, podczas którego uczestnicy biegu mieli okazję wspólnie przygotowywać się do zmagań na beskidzkich szlakach. Poza informacjami o otwartych treningach, na Facebook’u Topora i blogu wszechsmaki.pl co miesiąc pojawiały się m.in. przepisy, których autorzy zachęcali biegaczy do próby sił również w kuchni. Na mecie biegu odbędzie się nawet huczne i aromatyczne Pasta Party, podczas którego biegacze będą mieli okazję zweryfikować swoje kulinarne osiągnięcia i posilić się po ukończonym dystansie. Organizatorzy zaplanowali także spotkanie poprzedzające start, podczas którego przedstawili szczegółowy instruktaż dotyczący przygotowania fizycznego, taktycznego i technicznego. 

 

W Andrychowie na czas trwania imprezy powstanie miasteczko namiotowe i aktywna strefa kibica, gdzie całe rodziny będą mogły wspierać najbliższych. Jedną z atrakcji przystosowanych dla kibiców jest również Park Linowy, który znajduje się nieopodal mety. W samym miasteczku natomiast będą punkty ze sprzętem outdoorowym, odżywkami i akcesoriami dla biegaczy. Zgodnie z ideą programu RUSZ SIĘ!, w ramach którego odbywa się Beskidzki Topór, formy aktywności mogą być dowolne, ważne by nie zalegać nie kanapie, ale szukać atrakcyjnych i właściwych dla nas form sportu. W Andrychowie pojawi się wiele rodzin z dziećmi, więc poza moderczym Toporem będzie to z pewnością czas wypełniony spacerami, wspinaczką i gorącymi emocjami kibicowania najbliższym. 

 

Dla samych startujących przygotowano pulę atrakcyjnych nagród, m.in. vouchery na zakupy w sklepach Regatta oraz możliwość zdobycia punktów UTMB – prestiżowej klasyfikacji, na podstawie której biegacze zostają zakwalifikowani do jednego z najważniejszych na Świecie biegów ultra, który odbywa się w Alpach. Topór odbywa się w ramach Ligii Biegów Górskich Dare 2b , która tylko w tym roku obejmuje 120 imprez biegowych. Jest również członkiem ITRA – International Trail Running Association. 

 

Szczegóły wydarzenia: www.ruszsie.orgmateriały prasowe

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Łukasz Ziółkowski
 
2016-05-10
WSPINACZKA SPORTOWA
 

VII MAS 15 maja – informacje praktyczne

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
Łukasz Ziółkowski
 
2016-04-05
WSPINACZKA SPORTOWA
 

VII Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego 14 maja

Komentuj 0
Goryonline
 
2016-04-01
GÓRY
 

Memoriał Józefa Oppenheima już jutro!

Komentuj 0
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com