facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-05-21
 

Beskidzki Topór 2016 – nowa impreza w Lidze Biegów Górskich Dare 2b

W tym sezonie do Ligi Biegów Górskich Dare 2b dołączył Beskidzki Topór, który odbędzie się 21 maja na dystansach 43 i 73 kilometry. Pomysłodawca i organizator imprezy - doświadczony biegacz górski Tomasz Klisz - przygotował serię atrakcji zarówno dla uczestników, jak i wspierających ich kibiców. W Beskidzie Małym nie zabraknie miasteczka namiotowego, specjalistycznych porad doświadczonych biegaczy jak i niezapomnianych, beskidzkich krajobrazów. 


Mimo że to dopiero pierwsza edycja imprezy, przygotowana została z imponującym rozmachem. Organizatorzy już na kilka miesięcy przez wydarzeniem uruchomili program, podczas którego uczestnicy biegu mieli okazję wspólnie przygotowywać się do zmagań na beskidzkich szlakach. Poza informacjami o otwartych treningach, na Facebook’u Topora i blogu wszechsmaki.pl co miesiąc pojawiały się przepisy, których autorzy zachęcali biegaczy do próby sił również w kuchni. 

 

Na czas trwania imprezy powstanie miasteczko namiotowe i aktywna strefa kibica, gdzie całe rodziny będą mogły wspierać najbliższych. Jedną z atrakcji, z której skorzystają kibice, jest park linowy, który znajduje się nieopodal mety. 

 

Dla samych startujących przygotowano pulę atrakcyjnych nagród, m.in. vouchery na zakupy w sklepach Regatta. Udział w biegu daje możliwość zdobycia punktów UTMB – prestiżowej klasyfikacji, na podstawie której biegacze zostają zakwalifikowani do jednego z najważniejszych biegów ultra, który rozgrywa się w Alpach. 

 

 

 

Beskidzki Topór odbywa się w ramach Ligi Biegów Górskich Dare 2b, która tylko w tym roku obejmuje 120 imprez biegowych oraz został zakwalifikowany do programu Regatta RUSZ SIĘ! Zgodnie z ideą tego ostatniego organizowane są aktywności, których formy mogą być dowolne. Ważne by nie zalegać nie kanapie, ale szukać atrakcyjnych i właściwych dla nas form sportu. W ośrodku Czarny Groń, będącym bazą biegu, pojawi się wiele rodzin z dziećmi, więc poza morderczym Toporem będzie to z pewnością czas wypełniony spacerami, aktywnościami i gorącymi emocjami podczas kibicowania najbliższym. 

 

Szczegóły wydarzenia: www.ruszsie.org

 

 

 

 Program „Regatta RUSZ SIĘ!” powstał z myślą o ludziach, którzy lubią wychodzić z inicjatywą i chcą zachęcać innych do aktywnego spędzania czasu. Każdy, kto chciałby zorganizować imprezę lub cykl wydarzeń, których celem jest zachęcanie do aktywnego wypoczynku, może zgłosić swój projekt poprzez formularz na stronie programu www.ruszsie.org. Każda ciekawa inicjatywa ma szansę uzyskać wsparcie produktowe od marki odzieży outdoorowej Regatta. 

Więcej informacji o wspieranych przez program imprezach w kalendarium na stronie www.ruszsie.org.

 

 

 

 Twórcą programu „RUSZ SIĘ!” jest marka Regatta, brytyjska marka odzieży outdoorowej, stworzona zarówno dla sportowców, jak i wszystkich miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu. Regatta to rodzinna firma istniejąca na rynku od ponad 30 lat, która swoją popularność zdobyła, oferując ubrania o wysokich parametrach, ale w przystępnych cenach.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-04-21
WYDARZENIA
 

Wspinaczkowy Puchar Polski w Skarpie Bytom

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-04-11
WYDARZENIA
 

Spektakl „WANDA”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-09
WYDARZENIA
 

Przegląd Kobiecych Filmów Górskich i Podróżniczych

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-02-14
WYDARZENIA
 

12. Przegląd Filmów Górskich w Wadowicach

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-02-08
WYDARZENIA
 

Andrzej Najder – cykl heliograwiur skalnych form

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com