facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-04-05
 

Bałkany - pokaz w TKN Wagabunda

Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda” zaprasza ponownie w region bałkański. Gośćmi będą wielokrotni prelegenci podczas wtorkowych slajdowisk, Barbara i Andrzej Pasławscy.
Tym razem będzie to niezwykła relacja z wielu podróży odbytych na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Bajkowe krajobrazy, nieznane tereny i charakterystyczne miejsca, a także obrazy z wojny bałkańskiej, oraz zmiany, jakie tam zaszły przez ostatnie lata - to wszystko i jeszcze więcej, by przybliżyć ten region Europy i zachęcić do jego odkrywania. 

Slajdowisko będzie jednocześnie wstępem do konferencji "Bałkany - 15 lat po wojnie". Konferencja będzie okazją nie tylko do wspomnienia o wojnie z ubiegłej dekady i zrozumienia jej przyczyn. Jest to także odpowiedni czas na podsumowanie zmian, jakie zaszły w Chorwacji, Serbii oraz Bośni i Hercegowinie od zakończenia działań zbrojnych i zaprezentowanie tego, co kraje te mają do zaoferowania zarówno w sferze gospodarczej jak i kulturowej.

Celem konferencji jest pokazanie, że Bałkany to kwitnący region, którego nie należy wciąż kojarzyć z wojną i przemocą, a z otwartością i chęcią współpracy. Pomogą nam w tym znakomici goście, m.in. ambasadorowie Chorwacji, Serbii oraz Bośnii i Chercegowiny oraz żołnierze i dowódcy biorący udział w misjach ONZ i NATO w tamtym rejonie. 
Więcej informacji na stronie: http://balkany15latpowojnie.blogspot.com/ 

Slajdowisko odbędzie się  o godz. 19 we wtorek 5.04.2011 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).


Zapraszamy wszystkich serdecznie.

Wstęp wolny!
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com