facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-12-20
 

Bądź Bezpieczny - Ogólnopolska Akcja

W miesiącach październiku i listopadzie odbyła się ogólnopolska akcja „Bądź Bezpieczny”, która promuje bezpieczne zachowania i naukę pierwszej pomocy.
np. podczas wyjazdów turystycznych, wycieczek trekkingowych, wspinaczki, rowerów, nart, wypadkach samochodowych i w innych codziennych sytuacjach pojawiających się przez cały rok oraz informująca, jak zachować się i jak wezwać pomoc.
 
Głównym tematem programu akcji były pokazy i nauka pierwszej pomocy. Ratownicy GOPR przedstawiali pokazy pierwszej pomocy oraz byli do dyspozycji Klientów, chcących nauczyć się bezpłatnie przez fachowców pierwszej pomocy. Akcja odbyła się w Silesia City Center w Katowicach, Galerii Bałtyckiej w Gdańsku, Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu, Galerii Krakowskiej w Krakowie i Millenium Hall w Rzeszowie.
 

 
Dla dzieci i ich rodziców przygotowano wiele animacji, by poprzez zabawę nauczyć się zasad bezpieczeństwa w górach, zwiększać świadomość zagrożeń w górach oraz przede wszystkim nauka pierwszej pomocy, która może przydać się podczas wypadków samochodowych, w domu, na ulicy i w innych codziennych sytuacjach, itd. 
 
Wśród atrakcji były: bezpieczne pakowanie samochodu na podróż oraz bezpieczeństwo w samochodzie prezentowane w Strefie Mercedes-Benz, Kącik dla dzieci na stoisku Tauron Polska Energia, w którym animatorki malowały dzieciom buzie i kolorowały rysunki o tematyce bezpieczeństwa, liczne gadżety rozdawane w Kąciku dla dzieci i w miejscu akcji, tj. apteczki, czapki, odblaski, maskotki, kompasy, itd. PZU przygotowało ściankę wspinaczkową dla dzieci, na której dzieci mogły spróbować swoich sił oraz przewodniki turystyczne i apteczki, które rodzice wraz z dziećmi mogli wygrać w konkrusach. W miejscu akcji odbywały się także testy butów z membraną Gore-tex® w specjalnej maszynie Climate Cube, która imtowała deszcz, wiatr i temperaturę nawet do -40°C.
 


 
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com