facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-06-21
 

Azja Środkowa - polskie ślady w Zejmanie (23 czerwca, Gdańsk)

Bałtyckie Bractwo Żeglarzy i gospodarz imprezy Michał Kochańczyk oraz podróżnicy Filip Czuchwicki i Szymon Brzózka serdecznie zapraszają na Wieczór Podróży i Przygody pt. "Azja Środkowa - polskie ślady".
Filip i Szymon wyruszyli w 2-miesięczną podróż śladami polskich zesłańców i emigrantów, by przekonać się,  czy tysiące kilometrów od domu, można jeszcze usłyszeć język ojczysty. Spotkali niezwykłych ludzi, którzy nigdy nie zapomnieli o swojej ojczyźnie. Tunka, Wirszyna czy Alamty to tylko niektóre spośród wielu polskich wsi i miasteczek na terenie Azji Środkowej. Zetknęli się ze wzniosłością gór oraz bezkresem stepów. Na własne oczy przekonali się, dlaczego tereny te określano mianem więzienia bez krat. Starali się zrozumieć kulturę Sybiraków, Kazachów i Kirgizów, dzięki pomocy Polonii oraz napotkanych po drodze osób.

Do zobaczenia w Zejmanie w środę w dniu 23 czerwca 2010 r. o godzinie 19.00, Międzynarodowy Klub Morza „Zejman” na Wyspie Spichrzów przy ul. Motławskiej w Gdańsku.

Każdy posiadacz karnetu może wprowadzić na imprezę osoby towarzyszące za odpłatnością 2 zł od osoby. Członkowie klubu „Zejman” wstęp bezpłatny!

Źródło: ceneria.pl


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com