facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-05-13
 

Azja oczami Tomka Michniewicza (18 maja, Kraków)

Turystyczne Koło Naukowe ”Wagabunda” ma zaszczyt zaprosić Państwa na spotkanie z Tomkiem Michniewiczem, autorem książki "Samsara".
Tomek opowie o miejscach w Azji, które są niedostępne dla zwykłych turystów: o obozie nepalskich maoistów, Festiwalu Wegetariańskim na Phuket, o Świątyni Czaszek w Bangkoku, przemytnikach sztuki w Kambodży czy o przedziwnych rytuałach plemiennych w górach Laosu. Opowie też o kulisach powstawania "Samsary" i pokaże niepublikowane dotąd zdjęcia ze swoich podróży po Dalekim Wschodzie.

"Samsara. Na drogach, których nie ma"
opowiada o nieodstępnych zakątkach Azji i o tym, jak bardzo jej nie rozumiemy. Dla jednych wartka przygodówka, dla innych wnikliwa, mądra historia, nad którą trzeba się zastanowić. Jest to pierwsza polska książka, której towarzyszą tak rozbudowane multimedia - filmy, photocasty i dźwięki, które nadają nowy wymiar miejscom i wydarzeniom opisywanym w książce. Możecie je zobaczyć na oficjalnej stronie książki.

„Dla tych, którzy lubią wiedzieć co nieco o treści: hinduscy czarownicy, obozy maoistów w Nepalu, krwawe rytuały w Laosie, dżungle, buddyjskie klasztory, łapacze kobr królewskich, przemytnicy sztuki... Dzieje się dużo i szybko.
Recenzje dziennikarzy nie pozostawiają wątpliwości: jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w literaturze podróżniczej ostatnich lat.”

Tomek Michniewicz - dziennikarz znany z anteny radiowej Trójki, fotograf, redaktor naczelny portalu podróżniczego www.koniecswiata.net, autor programu "Trójka Przekracza Granice". Przeciwnik kapeluszy a’la Indiana Jones i festiwalu w Opolu, miłośnik stanu na granicy wyczerpania. Publikował m.in. w "Polityce", "Playboyu", "Rzeczpospolitej" i "Podróżach". Specjalizuje się w ultratanich wyjazdach z dużą dozą adrenaliny.

Przydatne linki:
O książce: www.koniecswiata.net/samsara
O Tomku: tomekmichniewicz.pl
Recenzje: www.koniecswiata.net/samsara/media

Slajdowisko odbędzie się o godz. 19 we wtorek 18.05.2010 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

Zapraszamy wszystkich serdecznie!

Wstęp wolny.

Więcej: www.wagabunda.krakow.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com