facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-10-24
 

Aura prezentuje: PREFIKS - nowy sweter hydrofobowy

PREFIKS to wygodny sweter z puchem hydrofobowym o sprężystości 800 cui. Staraliśmy się stworzyć produkt uniwersalny. Regularny krój oraz wysokie kieszenie sprawią, że PREFIKS stanie się idealnym rozwiązaniem dla każdego miłośnika outdooru. Wewnątrz znajduje się duża siatkowa kieszeń na biodrze i mniejsza zapinana na piersi lub na drugim biodrze w wersji damskiej. 

 

PREFIKSA uszyliśmy z lekkiej i oddychającej tkaniny PERTEX QUANTUM, podszewka zaś pokryta jest permanentnie związkami srebra w technologii POLYGIENE. W wersji damskiej przeciągnęliśmy konstrukcję boków na przód, aby zapewnić lepsze dopasowanie do kobiecej sylwetki. Charakterystyczne przeszycia w romby doskonale stabilizują puch i nadają mu walorów estetycznych. Męską wersję PREFIKSA przeszyliśmy w kwadraty, dzięki czemu osiągnęliśmy z jednej strony podobną do wersji damskiej stabilizację puchu, a z drugiej estetykę pasującą do męskiej odzieży.

 

 

PUCH HYDROFOBOWY

 

W tym sezonie do naszej oferty trafia puch hydrofobowy. Będzie dostępny w najpopularniejszych modelach śpiworów oraz w nowym swetrze PREFIKS. Będzie to gęsi, biały puch o sprężystości 800 cui. Wilgoć to odwieczny problem dla użytkowników puchu. Standardowy puch pod wpływem wilgoci nasiąka wodą, przestaje grzać i robi się ciężki. Szczęśliwie łatwo schnie i odzyskuje swoje parametry. Puch hydrofobowy pozwala uporać się z tym problemem. Jest on nasączany związkami odpychającymi wodę. Dzięki temu nawet poddany działaniu wody przez długi czas pozostaje suchy. Jest to fenomenalne rozwiązanie dla każdego, kto chce używać puchu w wilgotnych warunkach - śpiąc przy dodatnich temperaturach pod chmurką, przy mocno ujemnych w namiocie, czy dogrzewając się podczas opadów. Ale także, gdy używamy klasycznie swetra puchowego, jako docieplacz pod hardshell. Bardzo dobra oddychalność puchu oraz tkanin używanych w odzieży puchowej sprawia, że wytwarzana przez nas wilgoć jest skutecznie odprowadza na zewnątrz. Jednak ciężkie membrany nie charakteryzują się tak dobrą oddychalnością. W efekcie wilgoć zbiera się pomiędzy drugą a trzecią warstwą odzieży i wsiąka w puchówkę, Puch hydrofobowy doskonale poradzi sobie z tym problemem.

 

 

Jednak puch hydrofobowy ma również wady, które inni producenci często przemilczają. Aby nasączyć puch i uczynić go hydrofobowym trzeba wpierw go całkowicie odtłuścić, a zatem pozbawić tego, co w normalnych warunkach zapewnia mu sprężystość. Związki, którymi jest potraktowany puch nadają mu sprężystości, jednak z czasem tracą one swoją moc. Żywotność puchu hydrofobowego to ok 6 cykli. To wciąż bardzo dużo, w szczególności gdy porówna się go z większością syntetyków. Jednak naturalny puch wypada znacznie lepiej. Trzeba też liczyć się z tym, że będzie on wolniej się dekompresował. Jest to powód, dla którego przez długi czas nie decydowaliśmy na wprowadzenie tego rodzaju wypełnienia do naszej oferty. Teraz rozwijając paletę oferty o puch hydrofobowy zależy nam, aby każdy, kto po niego sięgnie, miał świadomość jego zalet ale i wad. 

 

 

Źródło: informacja prasowa producenta

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-09-18
SPRZĘT
 

Columbia przedstawia Facet 75 Alpha Outdry

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-04-29
SPRZĘT
 

Buty marki CMP w sklepie AktywnyTurysta.pl

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
Goryonline
 
2023-03-27
SPRZĘT
 

Jak ubrać się w góry wiosną?

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-15
SPRZĘT
 

LIFA Infinity Pro - wodoodporność. Na zawsze

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com