facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2007-09-18
 

Atrakcje przeglądu filmów w Lądku Zdroju!

W serwisach internetowych www.przeglad.ladek.pl i www.himountain.pl na bieżąco będzie można śledzić wydarzenia Przeglądu.


Już tylko parę dni dzieli nas od XII Przeglądu Filmów Górskich w Lądku Zdroju. Organizatorzy wraz ze sponsorami zafundują wiele atrakcji.

Po pierwsze to co najważniejsze czyli projekcje 43 filmów. Projekcje będą odbywały się w 3 miejscach – każdy film będzie pokazywany dwukrotnie w różnych dniach, tak więc każdy będzie miał szansę obejrzenia całego repertuaru.
A warto! Bo oprócz rodzimej produkcji będą pokazywane filmy z festiwalu w Kendall. Oprócz tego przy wsparciu kanału telewizyjnego Kino Polska będzie okazja obejrzenia sporego pakietu polskich filmów archiwalnych. Wśród nich prawdziwa perełka – prawdopodobnie pierwszy polski film górski "Biały Ślad" z 1932 roku. Film jest niemy, a scenariusz do niego napisał Rafał Malczewski. Zaplanowano także pokazy plenerowe 16-tu najciekawszych produkcji z poprzedniej edycji.

Oprócz projekcji filmowych odbędzie się 8 prezentacji slajdów i spotkania z autorami.

Przegląd po raz drugi stanie się festiwalem filmowym, w którym główna nagroda 1000 euro została ufundowane przez firmy Gore-Tex i HiMountain. Zostanie przyznana przez profesjonalne, międzynarodowe jury w składzie Artur Hajzer – przewodniczący, Maša Jirmannova, kierująca od lat zaprzyjaźnionym festiwalem w Teplicach na Metują (Czechy), a do tego grona dołączył John Porter.

Tym, których zmęczy nadmiar kinowych emocji, oferujemy liczne koncerty – gwiazdą będzie polsko-norweska grupa De Press, oprócz tego 3 koncerty da Scena Etno.

W sobotę przewidziano "Piknik pod wiszącą skałą", podczas którego odbędzie się koncert 80-osobowego chóru.

Największą atrakcją tegorocznego przeglądu będzie z pewnością spotkanie z Gerlinde Kaltenbrunner, o czym już wcześniej donosiliśmy, która do Lądka przyjeżdża na zaproszenie firm Lowa i HiMountain – ta pierwsza oprócz sponsorowania przeglądu jest też sponsorem wybitnej himalaistki.

Zaplanowano jeszcze spotkanie z Johnem Porterem, organizatorem Festiwalu Filmów w Kendall, który przed laty był wybitnym wspinaczem wspinającym się w zespole między innymi z Wojtkiem Kurtyką.

Na pewno spore grono zgromadzi spotkanie z Adamem Pustelnikiem (HiMountain Team), który opowie o sukcesach, jakie odniosła w mijającym sezonie wspinaczkowym międzynarodowa wyprawa w dolinę Charakusa w Pakistanie z jego udziałem.

Podczas trwania Przeglądu tradycyjne też będzie można się zaopatrzyć w odzież i sprzęt, który w atrakcyjnych cenach oferować będzie główny sponsor HiMountain.

A wszystkie te atrakcje raptem w przeciągu 4 dni.

Działać będzie telewizja festiwalowa!

Wszystkie wydarzenia będą rejestrowane, montowane na bieżąco i jeszcze tego samego dnia będzie można obejrzeć relacje na wystawionych w holu kinoteatru monitorach.
Oprócz reportaży będą także wywiady, fragmenty filmów i  informacje o programie.

Jak by tego było mało dla tych, którzy nie dojadą do Lądka w dniach 21-23 września, organizator i sponsor główny firma Himountain udostępnią relacje prawie na żywo w internecie. W serwisach internetowych  www.przeglad.ladek.pl i www.himountain.pl na bieżąco będzie można śledzić wydarzenia Przeglądu.Szczegółowy program Przeglądu można znaleźć na stronie www.przeglad.ladek.pl
i www.himountain.pl .Serdecznie zapraszamy.

Informacja prasowa 17.09.2007

 

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-11
GÓRY
 

Pogoda krzyżuje plany Anny Tybor na Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-07-10
GÓRY
 

Anna Tybor rozpoczyna atak szczytowy na Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-06-19
GÓRY
 

Nie byłoby Haliny, gdyby nie Tatry

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com